Військовий аналітик, полковник Петро Черник переконаний, що у ЗСУ є успіх на Донецькому напрямку завдяки добре укріпленій лінії оборони, проте не варто недооцінювати і росіян, які також 8 років готувалисz до оборони українських окупованих міст, зокрема й Донецька.

Експерт зауважив, що лінія оборони на Донецькому напрямку будувалася 8 років і вона добре укріплена як з українського боку, так і з територій, які від 2014 року контролюють росіяни.

«Стара лінія розмежування дуже сильно укріплена. Вони (росіяни, — ред.) не можуть пройти Авдіївку, вони не можуть пройти Мар’їнку. Чому? Тому що ми там 8 років укріплювали все, що могли. А тепер дзеркально перевертаємо все на їхній бік… Як зайти до такої величезної Донецької конгломерації? Вони малесенький Бахмут брали колосальними силами. То ми ж розуміємо, що там у них теж є достатньо сил і засобів. Чи це хороший крок уперед? Однозначно так, але це все ж таки крок. Давайте не випереджати обставини в частині Донецької конгломерації», — наголосив Петро Черник в інтерв’ю одному з українських ЗМІ.

Також полковник ЗСУ Петро Черник в ефірі телемарафону Єдині новини пояснив, як зі зміною погодніх умов зміниться характер війни.

Ми розуміємо, що росіяни повернули тактику Другої світової війни. Зараз бойові дії проходять на полі у класичних бліндажах, шанцях і тому подібному. Тому коли грунт розмокне, буде направду важко.

Як зазначив полковник, потрібно брати ще й до уваги, що танки мають вагу близько 65-75 тонн, а броньовані машини можуть сягати 30 тонн. Крім того, існує певна мережа доріг, якими ця техніка може пересуватись. Тому й будуть складнощі.

Також важливо, що контрбатарейна боротьба та артилерійські дуелі нікуди не подінуться. І тут українські захисники, на думку Петра Черника, мають дещо кращі позиції.

Адже якщо раніше оборонці нищили 200-300 ворожих установок на місяць та окупанти це компенсували, то на травень було знищено вже 553 установки. А за серпень встановили абсолютний рекорд у 691 знищену установку. Тому експерт має сподівання, що надалі така робота буде тривати.

Стратегічна артилерійська дуель буде продовжуватись по всій лінії розмежування. Не затихне ні на секунду.

Петро Черник прокоментував плани Кремля мобілізувати від 400 до 700 тисяч росіян. Експерт запевняє, що це, звісно, впливатиме на хід бойових дій.

Та 200-тисячний корпус підготовлений та дуже якісний, озброєний найкращою технікою, вторгся в Україну, але ми зуміли дати відсіч. Наразі 260 тисяч окупантів вже ліквідовано.

Якщо ж помножити ці дані на три, то вийде кількість поранених. У цьому запевняє полковник. Тож вже вийде приблизна кількість штатного війська, яке було у ворога на початок повномасштабного вторгнення.

Водночас Черник переконаний, що Крим взяти легше, ніж Донбас по старій лінії розмежування. Для цього потрібні дві речі.

«Авіацію нам задекларували, будемо мати 61 машину авіаційних комплексів F-16. Але є нюанс, яку зброю до нього нададуть. 105 показників номенклатури це неймовірно багато. Проте нам потрібно AGM-158 JASSM. Це дуже потужна ракета класу повітря-поверхня», — пояснив військовий експерт.

Він зауважив, що пуски ракет можна здійснювати з середини України. І F-16 не підлягатиме знищенню як такий. Поза 5000 таких ракет у американців є.

«Крим можна перетворити у феєрверк, упідводнити міст. Але дуже важливо упідводнити не одну секцію, бо вони її відновлять, а хоча б кілька сотень метрів, це можливо таким ракетами. Насправді F-16 із номенклатурою далекобійних ракет і важких бомб від 270 кг до 2 т., особливо планерні бомби, такі як AGM-154 переламають хід війни саме з ATACMS», — додав Черник.