Очільник міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наративи про невдячність українців, які все активніше розкручують польські ЗМІ та деякі чиновники, не відповідають дійсності.

«Я вважаю стратегічно загрозливим не нинішню проблему із зерном – її буде вирішено, – а те, що активно розкручується наратив про начебто невдячність українців. Це відверта неправда. Україна дуже щиро й глибоко вдячна польському народу та польському уряду, який підставив від початку російської агресії плече і відкрив обійми. Ми про це казали 100 разів і ще 100 разів скажемо. Але те, що в голови поляків закладають наратив про невдячність України та українців, насправді може мати надзвичайно негативні наслідки для безпеки», – сказав Кулеба.

За словами міністра, йдеться не лише про наслідки для відносин між народами України та Польщі, а про негативні наслідки «для безпеки українців, поляків та Європи загалом».

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ України викликало посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького на розмову після заяв міністра Канцелярії президента Республіки Польща, керівника Офісу міжнародної політики Марціна Пшидача про невдячність українців за допомогу. Про це йдеться у коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

«Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними.

Переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність. Політика не має ставити під сумнів взаєморозуміння та міцність відносин наших народів. Жодні заяви не завадять нам спільно вибороти мир та розбудувати спільне європейське майбутнє», – підкреслив речник МЗС.