Збройні сили України проводять наступальні операції та просуваються вперед. Українське командування має ефективний сценарій збільшення тиску на російських окупантів.

Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, ЗСУ відома кількість російських військ на тимчасово окупованих територіях та ресурсу, який вони мають.

“Сценарно це виглядає так: формувальні операції на різних напрямках; тестувальні операції на різних напрямках; невелике просування вперед – наші хлопці вже вгризлися в оборону; паралельно – збільшення інтенсивності вогню по тиловому забезпеченню, зокрема по розриву транспортного забезпечення російських окупаційних угруповань”, – пояснив посадовець.

Михайло Подоляк зазначив, що ситуація на тимчасово окупованих Росією територіях України досить важка ситуація. Приблизно 20 тисяч полів заміновано, окупанти усе забетонували, набудували багато фортифікацій, вирили окопи, розконсервували та завезли стару техніку, з танків Т-64 та Т-65 зробили певні стаціонарні точки вогню.

Крім того, як розповів радник голови ОПУ, росіяни завезли туди величезну кількість мобілізованих. І хоч загарбники погано підготовлені, але все одно стріляють у напрямку України.

«Заміновано все, що можна. Це один з трагедійних моментів після війни. Росія прийшла “звільнити” Схід України, як вони казали, бо там начебто населення “потребувало допомоги Росії”. Вони його повністю знищують, там неможливо сьогодні жити. Вони продовжуватимуть знищувати соціальну інфраструктуру до кінця війни. Тобто до моменту, поки ми їх не виженемо зі своєї території», – наголосив він.

Посадовець підкреслив, що потрібно буде час, аби зламати росіян. ЗСУ готові до цього психологічно, однак Україні вкрай необхідні винищувачі F-16, аби вибити останній “козир” Росії – тактичну авіацію та гелікоптери.

Також Михайло Подоляк наголосив, що світ має відреагувати на плани РФ підірвати дамбу в Кривому Розі. Крім того, він закликав світову спільноту вжити всіх необхідних заходів.

Радник ОПУ зауважив, що росіяни не здатні втримати Енергодар, місто де розташована ЗАЕС, у середньостроковій перспективі. Саме тому загарбники планують вчинити ядерну катастрофу на атомній станції.

«Росія розглядає масштабний теракт на ЗАЕС для зупинки українського контрнаступу та створення безлюдної санітарної сірої зони», – заявив радник.

Він також розповів, що таким чином Москва хоче зафіксувати на наступні роки територіальний статус-кво без припинення вогню. За словами Подоляка, до цієї стратегії належать як і спроби ударів “Кинджалами” по дамбі в Кривому Розі, так і додаткові мінування охолоджувальних басейнів на Запорізькій АЕС.

“Чи наважаться в Кремлі на цей сценарій, сьогодні залежить виключно від реакції глобального світу”, – підсумував він.

Наостанок Подоляк додав, що всі червоні лінії світ має вже накреслити, а наслідки за теракт на ЗАЕС – анонсувати. Він також сказав, що це має статися “сьогодні, а не завтра”.

На додачу Подоляк у Твіттері заявив, що сучасний російський режим є наслідком помилкової політики Заходу. Сьогодні світ має об’єднатися, завдати Москві поразки, покарати воєнних злочинців і повернути повагу до міжнародного права.

«Невивчені уроки історії мають властивість повторюватися. Непокаране зло завжди повертається та масштабується в прогресії. Сучасний російський режим став продуктом двадцятирічної помилкової політики Заходу щодо Росії та заплющування очей на брудний шантаж, політичні вбивства й агресію щодо інших країн», – зазначив він.