На деяких напрямках окупанти переходять до оборони через різке скорочення ресурсу елітних підрозділів. Проте загарбники будь-що намагаються втримати свої позиції, щоб не опинитися в оточенні, коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ.

Про це в інтерв’ю одному із видань зазначив екс-очільник Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії Микола Маломуж.

“Вони змушені тримати оборону, в тому числі, і на цих напрямках (Авдіївка), тому що українська армія може вдарити з флангів або з тилу, і тоді ці угруповання опиняться в оточенні чи напівоточенні”, – пояснив генерал.

На його переконання, окупанти намагатимуться і маневрувати своїми військами, і підтягувати резерви. Втім, витягувати кудись елітні підрозділи складно, бо коли ЗСУ перейдуть в контрнаступ, росіяни втратять не лише у військовому, а й у політичному плані.

“Коли знищиться військова еліта, альтернативи для ефективної протидії контрнаступальній операції вже не буде. Ресурс втратить і сам Путін, який обіцяв, що Авдіївка, Вугледар буде під окупацією”, – додав він.

Замість того, щоб накопичувати сили для протидії українському контрнаступу, окупанти продовжують безглузді спроби захопити маленькі міста та села. На думку Маломужа, ця ірраціональність дій продиктована “волею Путіна”.

“Проблема Путіна в тому, що реалізація його планів не відбулася. Його війська не взяли під контроль усю Донецьку та Луганську область, не вийшло з Харківською областю. Тому він кидає всі сили, щоб за будь-яку ціну досягти цих цілей. Його військові обіцяють, що вони це виконають. Але цього не виходить. Сам Путін загнав себе в кут і вийти з нього не може”, – констатував генерал.

Додамо, що під час наступу українська армія зможе звільнити щонайменше ключові території нашої країни. Зокрема, є обґрунтовані сподівання на те, що протягом лічених тижнів ЗСУ вийдуть на позиції станом на 24 лютого 2022 року.

Готуючись до протидії Силам оборони України, ворог особливо ретельно укріплює позиції на Донбасі та на адмінкордоні з Кримом, фактично заливає їх у бетон, але це не стане серйозною перешкодою. Адже окупант застосовує методи ведення війни, що були актуальними у часи Першої та Другої світових війн, у той час як українська армія воює за сучасними стандартами, знищуючи насамперед логістику, систему управління та зв’язку ворога.

Таку думку в інтерв’ю одному із видань висловив підполковник запасу, оглядач з питань міжнародної безпеки аналітичного центру регіонального співробітництва, військовий експерт Володимир Гулима.

Сьогодні українська армія має об’єктивну можливість звільнити всі окуповані території.

«Я впевнений, що більшу частину ми звільнити можемо. Причому ключові території. Це створить для нас дуже серйозні позиції на майбутніх переговорах із Російською Федерацією і стане запорукою для звільнення решти території, можливо, вже дипломатичним шляхом. Також є обґрунтовані сподівання на те, що ми зможемо вийти близько до кордонів станом на 24 лютого 2022 року. А далі вже буде залежати від того, яким чином розвиватиметься подальший наступ », – заявив він.

Експерт додав, що , на його думку, із західної військової допомоги є ключовим фактором для успішного контрнаступу української армії.

«Ключовими є засоби дальнього ураження, тому що ми не воюємо так, як Росія, як вона це робила під час Першої і Другої світових війн. Ми воюємо так, як це має бути у ХХІ столітті, намагаючись максимально знищити логістику ворога, його системи управління та зв’язку. Тому нам потрібні далекобійні засоби ураження, засоби радіоелектронної боротьби. Також вкрай необхідні засоби протиповітряної оборони. Ми бачимо, що практично все це ми отримуємо від західних партнерів чи принаймні ведемо переговори про це. Залишається лише єдина позиція, з якою, як ми чуємо, є певні труднощі, – це авіація. Але й тут ми бачимо позитивні сигнали, зокрема, заяви наших партнерів про те, що Україна отримає все, що їй необхідно для успішного контрнаступу. Я сподіваюсь, що це не просто слова», – підкреслив Гулима.