Збройні сили України мають розвиватися та удосконалювати свою тактику, щоб бути готовими до ведення наступальних дій при звільненні окупованих територій, оскільки загроза повномасштабного вторгнення РФ в Україні не зникла, вважає головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Мені б дуже хотілося, щоб ЗСУ від держави отримали те, що їм необхідне – відповідне озброєння, відповідну військову техніку. ЗСУ мають розвиватися, удосконалювати свою тактику, переоцінювати форми і способи застосування навіть в таких умовах, які зараз є, з метою мінімізації втрат, і головне – підготовки до ведення наступальних дій для звільнення окупованих територій”, – заявив Залужний на IV міжнародному волонтерському та ветеранському форумі, що пройшов у неділю, 22 серпня, у Києві.

Залужний наголосив, що війна на сході України триває і майже щодня є вбиті й поранені.

Також він вважає, що суспільство не має забувати, що триває війна та відокремлювати від себе ветеранів та волонтерів.

Від початку дії так званого перемир’я внаслідок обстрілів із боку контрольованих Росією бойовиків загинуло понад 40 українських військових. З систематичними порушеннями з боку російських бойовиків, на Донбасі діє режим припинення вогню, запроваджений 27 липня 2020 року. 

Інформаційно-психологічна операція не зупиняється. РФ проводить операції впливу, в тому числі на ключових осіб, які приймають державні рішення. За словами Головнокомандувача ЗСУ, держава має продовжувати роботу з виявлення тих джерел, через які ворог розповсюджує дезінформацію та маніпулює тими чи іншими фактами в своїх інтересах.

“Суспільство в умовах цієї загрози має стати до бою, тут кожен має стати бійцем цього фронту. Для когось це донесення правдивої інформації, знову ж таки це ветерани, для когось це пошук дійсно правдивої інформації, для когось це, можливо, самоосвіта, і головне – для кожного з нас має з’явитися така чудова річ, яка називається довіра до ЗСУ”, – додав Залужний.