Угорський прем’єр відкинув думку про те, що українці також воюють і за його країну.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився черговою неоднозначною заявою про Україну. Так, він заявив, що велика частина Європи уже воює проти РФ, оскільки надсилає Україні гроші та зброю, а також навчає українських солдатів. Про це пише Novinky.cz.

За словами Орбана, з цієї точки зору Угорщина не перебуває у стані війни, оскільки лише надає гуманітарну допомогу Україні.

“Ми виступаємо за припинення вогню і негайний початок мирних переговорів”, – сказав очільник угорського уряду.

Водночас Орбан відкинув думку про те, що українці також воюють за Угорщину.

“Українці борються, і треба сказати дуже героїчно, за свою країну. Безпека Угорщини забезпечується членством в НАТО. З цієї точки зору результат війни не впливає на безпеку Угорщини”, – заявив він.

Окрім того, прем’єр-міністр Угорщини назвав спільну фінансову допомогу Україні від Євросоюзу неправильним рішенням.

“Хорошим рішенням було б, якби кожен робив внесок в Україну зі свого державного бюджету”, – додав Орбан.

Раніше міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не буде приєднуватися до загального пакету допомоги Україні від Європейського Союзу на 18 млрд євро, який незабаром повинні представити.

“Тому що ми зробили це одного разу. Під час епідемії коронавірусу ми підтримували загальне запозичення, але цього було достатньо”, – заявив він.

До того керівник угорського парламенту Ласло Кевер влаштував скандал, коли заявив про “психічні проблеми” у президента України Володимира Зеленського через те, що він рішуче, іноді жорстко просить партнерів про підтримку.

“Зазвичай той, хто потребує допомоги, просить про це ввічливо – звичайно, наполегливо, але просить, а не вимагає або загрожує. Загрожують ворогам, а не тим, кого хочуть мати друзями. Тут якась особиста психічна проблема”, – говорив Кевер.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також виступає за розпуск Європарламенту.

Нещодавно він розкритикував Європейський парламент.

Орбан вважає, що корупційний скандал за участю кількох членів Європарламенту поставив під сумнів довіру до цієї установи. Про це повідомляє Associated Press.

Орбан також заявив, що підтримує розпуск Європарламенту в його нинішньому вигляді.

“Угорці хотіли б, щоб Європарламент було розпущено у його нинішньому вигляді”, – сказав Орбан.

Він також процитував колишнього президента США Дональда Трампа, заявивши, що настав час “осушити болото” у Брюсселі.

Видання нагадує, що Орбан розродився такими погрозами після того, як Євросоюз заморозив фінансування Угорщини на суму понад €12 млрд через побоювання, що уряд вживає жорстких заходів щодо незалежності судової системи, нагляду за офіційною корупцією та обмеження прав меншин.

Напруженість у відносинах між Будапештом та Брюсселем посилюється на тлі лобіювання угорським урядом пом’якшення санкцій проти РФ, запроваджених за її війну проти України.

Віктора Орбана вважають одним із найближчих союзників російського диктатора Володимира Путіна в ЄС.

“Якби це залежало від нас, не було б санкційної політики… Не в наших інтересах назавжди розділити європейську та російську економіки на дві частини. Тому ми намагаємося врятувати те, що можна врятувати в нашій економічній співпраці з росіянами”, цитує Орбана Associated Press.

Угорщина не підтримувала новий пакет санкцій проти Росії. Вона також виступила проти пропозиції подвоїти фонд ЄС, з якого фінансуються постачання зброї Україні.

Необхідно переглянути правило Європейського Союзу про одностайність рішень через дії Угорщини. Про це заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.