У Конгресі США було проголосовано за надання допомоги Україні, ймовірно, ця допомога надійде найближчим часом. Тим часом, раніше була інформація про підготовку російською стороною наступу, який планувалося розпочати у червні 2024 року.

Підтримка України з боку США може справді вплинути на наступальні дії окупантів. Про це заявив військовий оглядач Денис Попович, вказавши, що плани наступу противника базувалися на передбаченні проблем в ЗСУ з отриманням військової допомоги від Сполучених Штатів.

Перед початком збільшення обсягів допомоги Україні з боку європейських країн, внесок Вашингтона складав близько 50% від загальної суми військової та фінансової підтримки від західних партнерів.

«Це була значна частка, і вона мала вплив на ситуацію на фронті. Зокрема, Авдіївка була залишена через те, що українська армія не мала достатньої кількості боєприпасів. Зараз маємо певні проблеми на Покровському напрямку – західніше Авдіївки. Також є труднощі поблизу Часового Яру, де армійська авіація ворога відпрацьовує безпосередньо по лінії боєзіткнення», – наголосив військовий оглядач.

Водночас, за його словами, якби ЗСУ мали системи ППО ближнього радіуса дії, боєприпаси, такого б не було. Тоді б українські захисники могли б не допустити ворога до цих рубежів.

Коли з’явиться необхідна техніка та зброя, ситуація буде покращуватись для ЗСУ. Зараз можна стверджувати, що «вікно можливостей», яке відкрилося для Росії через нестачу боєприпасів у Сил оборони, зачиняється.

«Дуже скоро ми будемо отримувати допомогу із США. Рахунок пішов на дні», – підкреслив він.

На думку військового оглядача, важко передбачити подальший розвиток бойових дій. Це залежатиме від кількості озброєння та особового складу в ЗСУ. Водночас існують певні фактори, які можуть суттєво впливати на обставини на фронті.

Так, в пакеті допомоги, який має надати Вашингтон, є вимога до Джозефа Байдена надати Києву ракети ATACMS.

«Якщо це станеться, то надалі може мати певний вплив на бойові дії. Особливо, якщо Україні нададуть ATACMS дальністю 300 кілометрів. Тоді ми зможемо діставати глибоко в оперативних тилах ворога та знищувати його склади, штаби, скупчення військ», – відзначив Попович.

Також важливою роллю для ситуації на фронті стануть винищувачі F-16, які партнери мають передати Україні на початку літа. Однак вирішальним фактором буде не лише поява цих літаків, а й їхня кількість, яку нададуть.

«Якщо це буде велика кількість, тоді ми зможемо на певних ділянках фронту знищувати носії КАБів, які зараз дуже дошкуляють. Завдяки керованим авіаційним бомбам ворог має можливості просуватися», – вважає він.

Крім того, якщо у ЗСУ буде багато боєприпасів, а окрім постачання від США, маємо отримати снаряди завдяки ініціативі Чехії, це може змінити розставляння сил в плані боєприпасів.

«Від цього буде залежати тактика дій і збройних сил Росії, і Збройних Сил України», – резюмував Денис Попович.

Нагадаємо, видання The New York Times пише, що після того, як за документ щодо допомоги Україні проголосувала Палата представників США, за нього має проголосувати Сенат, а потім – підписати його Байден. Після цього першу партію військової допомоги Україна зможе отримати вже за кілька днів.

Представники США не сказали, яку саме зброю Сполучені Штати передадуть ЗСУ в межах пакета, проте прессекретар Пентагону генерал-майор Патрік Райдер раніше пояснював, що, ймовірно, підтримка включатиме більше боєприпасів для протиповітряної оборони та артилерії.

«У нас є дуже надійна логістична мережа, яка дозволяє нам дуже швидко переміщувати матеріальні засоби, як ми це робили в минулому», – заявив Патрік Райдер.