В Азербайджані обурилися заявою нардепа від ОПЗЖ Іллі Ківи, який закликав допомагати Вірменії у військовому конфлікті в Нагірному Карабасі.

Про це в Facebook повідомляє Посольство Азербайджану в Україні. Дипломати звернулися до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

“Дозвольте висловити наше крайнє обурення з приводу недавнього відеозвернення народного депутата Іллі Ківи на його сторінці Facebook про “війну між Туреччиною та Вірменією “із закликом до православних християн” приєднатися до тисячолітнього протистояння християнського і мусульманського світу і надання допомоги Вірменії в цій справі”, – йдеться в повідомленні.

У посольстві підкреслили, що подібні висловлювання Ківи “виправдовують його людиноненависницьке ставлення до людей різної віри, які проживають в мирі та злагоді також і в багатонаціональній та багатоконфесійній Україні”.

Також в посольстві зазначили, що такі заяви політика можуть викликати обурення не тільки в Азербайджані та Туреччині, але також і в українському та світовому суспільстві.

“Подібні провокаційні заклики також суперечать затвердженій Стратегії національної безпеки України та статті 37 Конституції України про заборону “пропаганди війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі “, – підкреслили в іноземному відомстві.


Нагажаємо, Вірменія звинуватила Азербайджан в провокаціях в Нагірному Карабасі.