На жаль, Росія завжди, прямо чи дотично, причетна до тих конфліктів, які сьогодні спалахують у різних куточках світу, тому питання безпеки таке важливе, зокрема й для країн Латинської Америки.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ.

«Тут ми повинні бути на одному боці. Ми всі хочемо, щоб панував мир і щоб була безпека», – сказав Зеленський.

На думку Зеленського, Україна та Аргентина можуть працювати у сфері безпеки, діджиталізації, енергетики та товарообігу. Але питання безпеки залишається номером один.

«Я дуже зацікавлений в об’єднанні Латинської Америки навколо України. Для нас це об’єднання навколо правди. Я зацікавлений у саміті Україна — Латинська Америка. І тут я хотів би, щоб Хав’єр Мілей також нам допоміг в активізації та організації такої платформи», – сказав президент.

Зеленський також пояснив, що обрав Аргентину першою для візиту, оскільки побачив чітку позицію нового президента щодо України. Крім того, Аргентина — одна з найбільших країн регіону, тому на неї дивляться як на лідера. «Я бачу, як сьогодні народ Аргентини підтримує народ України. І ми дуже розраховуємо, що до нас надалі приєднається більше країн Латинської Америки. Для нас ви важливі», – сказав президент.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський зустрівся з новим президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм у Буенос-Айресі. Зеленський подякував Мілею за запрошення та привітав його з офіційним вступом на посаду президента Аргентини.

Зеленський розповів президентові Аргентини про реалізацію Української формули миру та запросив його сторону на зустріч радників з національної безпеки. Ця зустріч, запланована на січень 2024 року, буде спрямована на втілення Формули миру, а також підготовку першого Глобального саміту миру.

Сторони також обговорили наступні кроки в підготовці саміту Україна – Латинська Америка, який дасть змогу відкрити нову сторінку у відносинах України з державами регіону.