Російські загарбники стягнули під Білогорівку та на Кремінський напрямок багато резервів та ведуть штурм майже цілодобово.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Важко у Білогорівці та на Кремінському напрямку. Саме там російські окупаційні війська зосередили максимальні зусилля. Ворог стягнув туди багато резервів. Окупанти штурмують Кремінщину майже цілодобово… Туди вони “кидають” й свою сучасну техніку”, – зазначив він.

Гайдай додав, що українські війська очікують на поліпшення погодних умов за декілька тижнів та планують контратаку на цьому напрямку.

Два – три тижні буде достатньо, щоб ЗСУ накопичити резерви та перейти з оборони до контрнаступу,
– заявив очільник регіону.

У той же ча свійськовий експерт Владислав Селезньов в інтервʼю заявив, що український контрнаступ може розпочатися із середини квітня. Російський наступ зав’яз на корені. 

Він пояснив, що для виконання планів Путіна росіяни не звертають увагу на жодні втрати. Нагромаджуючи сили та засоби, вони продовжують атаки Вугледару. Селезньов наголосив, що росіяни не припиняють спроб атакувати по всій лінії фронту. У Бахмуті ситуація також залишається дуже складною.

“Підхід дій українських Сил оборони на цій ділянці фронту залишився насамперед на військовій логіці, саме військовій, а не політичній. Тому що очевидно, що в районі Бахмута щодобово ворог втрачає величезну кількість особового складу вбитими та пораненими. Тому чим більше ворога українські Сили оборони зможуть знищити, тим ефективнішим і масштабнішим буде український контрнаступ ближче до середини квітня. А в тому, що він буде, я не маю жодних сумнівів”, — заявив експерт.
Він пояснив, що це буде сприятливий час із погляду погодних умов.

“Плюс ці дати я озвучив на підставі заяв українського генерала Кирила Буданова, керівника військової розвідки, який чітко сказав, що в період з середини квітня до кінця травня Україна і весь світ очікує досить серйозні технічного рівня зміни на російсько-українському фронті. Ну, цілком очевидно, що російський наступ зав’яз на корені і жодних варіантів його результативного просування немає і не буде, відповідно, я можу ставити тільки на український контрнаступ. Це очевидно”, — сказав Селезньов.

За його словами, на той час будуть сформовані основні ударні сили та засоби поповнення українських бригад, які виконуватимуть такі завдання.

Водночас військовий експерт, голова Українського центру безпеки Сергій Кузан ввжає, що наступ росіян триватиме ще близько місяця.

Так, наступальна хвиля ворога продовжуватиметься приблизно до середини квітня. Окупанти намагатимуться кидати в бій усі свої ресурси.

Вони залучать резерви, які зазвичай не витрачають. Однак вони в такій ситуації, щоб за будь-яку ціну продавити лінію фронту, – сказав військовий експерт.

Окрім того, залучення цих ресурсів необхідно росіянам, щоб зберегти свій наступальний темп, атакувати позиції українських захисників, спробувати виснажити їх та прорватися бодай на якійсь ділянці фронту.

“Росіяни чудово розуміють, що з початку березня будуть підготовані й наші резерви, стане відчутною західна допомога і військова техніка. Звичайно, що їхній наступальний потенціал піде на спад і зрештою вичерпається”, – припустив військовий експерт.

Контрнаступ українських бійців має розпочатися тоді, коли завершиться підготовка військових та надійде все необхідне озброєння та боєприпаси.