Лідер Китайської народної республіки Сі Цзіньпінь може відвідати столицю Росії Москву наступного тижня, де планує зустрітись з диктатором Володимиром Путіним.

Про це інформує видання Reuters з посиланням на власні джерела.

У повідомлення вказується, що візит китайського голови до Росії відбудеться раніше, ніж очікувалось.

Джерела агенства повідомляють, що плани про візит Сі Цзіньпіня зʼявились після того, як Китай запропонував свої послуги у якості посередника між країнами, на Заході цю пропозицію сприйняли скептично, враховуючи, що Пекін надає дипломатичну підтримку Москві.

Зазначимо, що Китай та Росія домовились про “безмежне” партнерство незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну і обидві сторони регулярно вказують на міцні звʼязки між країнами.

Варто згадати, що Китай протягом 2022 року зберігав торговельні відносини з російськими оборонними компаніями, що перебувають під санкціями, попри своє декларування підтримки територіальної цілісності України та пропозицію “мирного плану”.

Про це повідомляє CNN із посиланням на митні записи.

“Ключові компанії у великих військово-промислових комплексах обох країн продовжують свої багаторічні відносини, незважаючи на жах, який Москва розв’язала в Європі”, – зазначається у статті.

Митні записи свідчать, що принаймні до середини листопада 2022 року оборонний підрядник Китаю Poly Technologies відправив до Росії щонайменше дюжину партій товарів. Зокрема, йдеться про запчастини для вертольотів і радіообладнання “повітря-земля”.