Для ліквідації угруповання російських військ, яке тримається в трикутнику Василівка-Токмак-Мелітополь, потрібні сили і засоби.

Про це заявив військовий експерт, журналіст і спікер Генерального штабу ЗСУ в 2014-2017 рр. Владислав Селезньов.

За його словами, українська армія не застосовує тактику лобових атак, в результаті якої можна зазнати великих втрат.

Натомість ЗСУ знищують ворожий військовий потенціал, знищуючи російську артилерію в рамках артилерійських дуелей та контрбатарейної боротьби.

«Проводиться систематичне знищення ворожих складів з боєприпасами та військовою технікою, пунктів дислокації особового складу, командних пунктів, управлінь зв’язку та інших об’єктів. Такі дії знижують рівень бойових можливостей російських військ. Перша частина нашого контрнаступу, який розпочався на початку червня, якраз таки і спрямована саме на максимальне ослаблення потенціалу ворога», – розповів експерт.

Зокрема, додав він, виконуються успішні операції, серед яких знищення великого складу ворожих боєприпасів у районі залізничної станції Партизани у Херсонській області. Знищено близько 60 вагонів боєприпасів, там були і ракети для БМ-21 Град.

«На мій погляд, армія України продовжить дії, спрямовані на зниження військового потенціалу ворога. Чим слабший противник, тим більше він зазнає втрат, а наш контрнаступ буде більш ефективним», – підкреслює Селезньов.

Крім того, реалізація можливостей армії України залежить від наявності ресурсів.

«Наші західні партнери в своїх кампаніях з ослаблення противника використовують бойову авіацію. Проте ми досі не отримали винищувачі F-16, наші можливості в небі залишаються скромними. Але навіть наші бомбардувальники Су-24, на борту яких британські ракети Storm Shadow, справляються зі своїми завданнями більш-менш успішно. Противник зазнає втрат», – наголошує він.

Також, ворог створив проблеми для нашого просування вперед. На півдні росіяни зібрали не тільки величезну кількість військ і військової техніки, але й збудували дуже серйозні “оборонні” редути – кілометрові лінії окопів, безліч бліндажів, довготривалих вогневих точок і мінних полів. На окремих ділянках щільність мінування – 1 міна на 1 квадратний кілометр. Це навіть більше, ніж передбачено бойовим статутом РФ.

«У ситуації, що склалася, Україні для продовження контрнаступу і звільнення своїх територій необхідні ресурси, які потрібно буде направити на знищення ворога», – продовжує експерт.

Варто підкреслити, що враховуючи нинішні умови, експерт припустив, що прорив ЗСУ на Мелітопольському напрямку затягнеться на декілька місяців.

«Думаю, все залежить від наших ресурсів. Складно сказати, скільки часу піде на прорив. Все залежить від того, як скоро ми виб’ємо основні бойові підрозділи російської окупаційної армії, знищимо їхні матеріально-технічні запаси, а також здатності окупантів відправити резерви оперативно-стратегічного рівня на проблемні для них ділянки. Війна – дії двох сторін конфлікту, прогнозувати подальші події складно. У мене немає інформації, який військово-технічний потенціал зараз мають окупаційні війська РФ і наскільки швидко вони можуть перекинути свої сили на ту чи іншу ділянку фронту. Відомості про готовність українських стратегічних резервів до можливого розгортання сил на полі бою є державною таємницею. Вважаю, що дії на полі бою розгортатимуться динамічно. Будь-яка наступальна операція триває в середньому 2-3 місяці. У липні-серпні будуть серйозні і досить інтенсивні бойові дії, а погодні умови, з урахуванням прохідності польових доріг для бронетехніки, дозволять вести бої до початку жовтня.», – підсумував Селезньов.