В Україні пулічно вивчатимуть, хто як став олігархом коштом спільних грошей громадян. Для цього необхідно здійснити екскурс у минуле, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Мовиться про повернення у 1991 рік. Про це він повідомив під час інтерв’ю виданню “Сьогодні”.

Необхідно розібратися, “як так сталось, що Україна, яка була №1 за багатьма галузями, сьогодні, на жаль, не є країною мрії”, зазначив політик.

“Нічого страшного нема, ніхто не буде висіти на дибі. У нас не шаріат, у нас не будуть закидати камінням чи бити палками, щоб знищити цю людину”, – сказав Олексій Данілов.

Також секретар Ради нацбезпеки й оборони розповів, що сьогодні “ніякого розподілу великого бізнесу відбуватись на вже не може”.

“Він вже сформований. Але треба привести його у відповідність до цілей і завдань, які є перед державою”, – зауважив він.

Політик наголосив, що не дозволено купувати депутатів чи закони. Водночас законопроєкт з деолігархізації дає можливість почати наводити лад.

Законопроєкт про олігархів створений для того, щоб перетворити олігархів на бізнесменів і не допустити їхнього впливу на економіку України. У реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які беруть участь у політичному житті, мають значний вплив на ЗМІ, є кінцевими власниками суб’єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку, є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).