Україні за місяць вдалось залучити близько 4 млрд доларів від міжнародних партнерів,  про це сказав заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання, скільки коштів Україні вдалося залучити за останній місяць.

Мова йде про цифри, близькі до 4 млрд доларів,- сказав Шурма.

Водночас він зауважив, що наразі економіка країни переживає великий великий шок, і, за різними оцінками, за місяць економіка втратила від 35 до 60%. Проте говорити про загальні втрати економіки поки зарано, оскільки все буде залежати від того, як військова ситуація розвиватиметься надалі.

Але важливо не те, наскільки вона (економіка. – Ред.) постраждала, а те, що ми будемо робити, щоб її відновити, – зауважив Шурма.

Він зауважив, що експорт – це надзвичайно важлива складова економіки, яка забезпечує приплив валюти. І в нашій країні є три основних компоненти експорту: металургія, аграрна галузь та ІТ-галузь. Тому уряд і надалі робитиме все можливе, аби забезпечити цим галузям належні умови.

Зазначимо, що російська економіка за чотири тижні війни з Україною опинилася у глибокій кризі: населення зіткнулося з девальвацією рубля, обмеженнями на ключові послуги у банках та стрімким зростанням цін. Багато хто залишився без роботи. Найважче буде найбіднішим. 

Вторгнення в Україну спровокувало одну з найважчих криз у сучасній російській економіці. Ця криза поки що тільки починається.

Найближчі роки правління Путіна дуже нагадуватимуть найгірші роки правління Єльцина, – пише Бранко Міланович, колишній провідний економіст Світового банку. Він зробив два прогнози щодо короткострокових й довгострокових наслідків нинішньої кризи.