Україна перейшла до маневреної оборони. Проведення контрнаступу за тими напрямками, де це можливо – є наступним етапом. Про це розповів в інтерв’ю Главреду керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. На фронтах Півдня і Сходу країни ситуація відрізняється.

На Півдні зараз немає просування противника по землі. Тобто він зупинений, але там тривають збройні обстріли, наприклад, в Миколаєві або на південних кордонах Дніпропетровської області, – сказав Мусієнко.

За його словами, там вдалося зупинити активні наступальні дії та просування противника.

“На Сході ще до завершення реалізації цього етапу не дійшло, але якраз використанням маневреної оборони активно до цього рухаємося”, – додав Мусієнко.

Він пояснив, що таке маневрена оборона. Зокрема, це:

  • нанесення противнику важких асиметричних ударів;
  • виснаження сил противника;
  • спроби консолідувати ударні угруповання військ противника на одному-двох напрямках, де продовжувати стримувати його і в той же час на інших напрямках наносити удари по вогневих точках противника з перспективою переходу до контратакуючих дій.

Подібна тактика військових дій себе виправдовує.

Коли це буде реалізовано, почнеться підготовка до наступного етапу – проведення контрнаступу за тими напрямками, де це можливо. Але для цього нам потрібно відповідне озброєння. Поки в належній кількості та якості систем які ми потребуємо для стовідсоткового переходу до контратак, ми не маємо. Але з часом за допомогою наших партнерів ми таке озброєння накопичимо, – сказав Мусієнко.