Деокупація Херсона стане складною військовою операцією. Про це заявив Кирило Буданов.

https://www.youtube.com/watch?v=LuBe8_AeB5k

Перші видимі результати контрнаступальних дій Збройних сил України в районі окупованого Херсону можна буде побачити вже з серпня. Варто зазначити, що операція буде складною, але її не можна назвати неможливою. ЗСУ роблять усе для того, щоб пришвидшити цей процес: проводять усю необхідну роботу, хоч результати поки незначні, проте вони вже є.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

У інтерв’ю Reuters він розповів про те, що перші результати операції українських військ зі звільнення Херсона з’являться вже з початку серпня. Контрнаступ на даному напрямку буде важким, але можливим.

“…з серпня слід очікувати видимих результатів військової активності України (в напрямку захопленого Херсона, – ред.). Почекайте трохи, і ми подивимося, що це принесе”, – зазначив Буданов.

За його словами, силам оборони України вже вдалося досягти певного прогресу в просуванні у напрямку до захопленого росіянами міста.

‘Як бачите, якісь заходи вже відбуваються. Вони не значні, але вони відбуваються’, – додав начальник ГУР.

Також Кирило Буданов підкреслив, що контрнаступ ЗСУ залежатиме від безлічі факторів. Серед них висока оснащеність військ, яка буде залежати від постачань зброї іноземними державами.

Під час визволення Херсона від російських окупантів Збройні сили України, швидше за все, візьмуть місто в облогу.

ЗСУ відрізатимуть противника від шляхів постачання, поділився прогнозом військовий експерт-полковник запасу Олег Жданов в ефірі проекту Freedom.

Співрозмовник зазначив, що не уявляє собі ситуацію, в якій українська армія буде в лоб штурмувати Херсон.

“Я не думаю, що це буде штурм… Це, швидше за все, буде облога міста і відрізання російського гарнізону від шляхів постачання”, – поділився прогнозом полковник.

Зазначимо, що Збройні сили України продовжують вести контрнаступ на Херсонщині, а українські партизани в області не дають спокійного життя російським колаборантам
Про це йдеться в звіті Інституту дослідження війни (ISW).

Російські війська 24 червня не проводили наступальних дій у Херсонській області, натомість українці продовжують контрнаступ. Так частина російських військ покинула підготовлені оборонні позиції на межі з Дніпропетровщиною і втекла в район Ольгіного. Російські війська наносили авіаудари та проводили артилерійські обстріли, намагаючись придушити контрнаступ ЗСУ в напрямку Херсона.
Російські медіа повідомляли, що 24 червня на Херсонщину прибув голова Росгвардії Віктор Золотов – нібито для вручення нагород російським військовослужбовцям. Однак ISW відзначає, що справжні наміри його візиту залишаються невідомими.

Серйозно ускладнюють зусилля Росії щодо створення місцевих окупаційних адміністрацій українські партизани. Вони продовжували атакувати російських колаборантів у Херсоні. Так 24 червня українські партизани підірвали саморобний вибуховий пристрій, ліквідувавши колаборанта Дмитра Савлученка. Також жителі Херсонщини відмовляються від співпраці з російською окупаційною владою та гальмують підготовку до псевдореферендуму 11 вересня. Українська партизанська діяльність, вважають в Інституті дослідження війни, може відбити бажання інших російських колаборантів приймати посади в місцевих окупаційних адміністраціях та ще більше посилити дефіцит російського окупаційного персоналу.

https://www.youtube.com/watch?v=WwL4MPaomzA