Війна, яку Росія розпочала проти України, встановила новий значущий рекорд в контексті знищення артилерійського озброєння ворога. Аналізуючи свіжі дані, оглядач з групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко відзначив, що ці числа є рекордними.

«Це не просто абсолютний рекорд щодо кількості знищеної артилерії. Це критичне значення, яке компенсувати росія не зможе», — переконаний Коваленко.

За словами військового аналітика, пропорційне розміщення артилерії вздовж ЛБС скорочується, можливості вогневої поразки знижуються.

«Такі втрати змушують виводити з консервації все більш старі та примітивні, буксировані зразки, сталінських часів, щоб дотягувати за місяць хоча б до постачання 300 стволів у зону БД», — зазначив Коваленко у своєму телеграм- каналі.

Компонента САУ в окупантів стає надзвичайно рідкісною, тому падає і мобільність.

Коментуючи нові цифри втрат ворога на полі бою, українці жартують, що скоро росіянам доведеться тягнути на фронт тачанки і запитують, як скоро вони «посипляться»:

«Чи можна зрозуміти, після яких цифр окупанти посипляться?»,

«Скоро і тачанки підуть у хід»,

«Ішов 2026 рік, росіяни в шинелях, будьонівках і однією гвинтівкою на двох йшли в атаку»,

«Цар-гармата піде в хід».

Російська влада робить усе можливе, щоб приховати цифри втрат власної армії в Україні.

Росіяни обладнують пересувні крематорії, де спалюють тіла солдатів, не забирають тіла з поля бою, а також записують багатьох загиблих у категорію зниклих безвісти. Однак журналісти The Moscow Times знайшли дані, які можна використати для підрахунку російських втрат у війні в Україні.

Зокрема, журналісти проаналізували дані державних закупівель та виявили, що Росія за півтора року війни закупила поховальних вінків на суму понад 120 млн рублів. Ця сума є значно більшою ніж у довоєнний період.

З’ясувалося, що у 2019 році Росія витратила на вінки 39 млн рублів, а у 2020 – 37 млн. За період війни ця цифра зросла удвічі. У 2022 році витрати на вінки склали понад 80 млн рублів, а за неповний 2023 – 41 млн рублів.

Середня вартість одного вінка для муніципалітетів становить близько 1000 рублів, що вказує на загальну кількість близько 100 тис. похоронних вінків. Слід зазначити, що найбільше вінків замовляли у Бурятії та Ханти-Мансійську, звідки Росія мобілізувала велику кількість громадян.

Водночас, Російська Федерація втрачає в обороні вдвічі більше техніки, ніж ЗСУ в наступі.

На графіках нідерландського сайту оборонної аналітики та дослідження військових дій Oryx, що збирає інформацію з відкритих джерел, можна помітити, що ЗСУ втрачають багато бронемашин.

«Згідно з найсвіжішим оновленням, втрати окупантів помітно перевищують українські. Це стосується втрат бойових машин, літаків та систем протиповітряної оборони», – сказано в повідомленні.

Основні втрати України, які перевищують російські – це APC та IMV. Тобто, різні бронемашини, якими українці доставляють на точки розгортання свої штурмові групи.

Інфографіка загальних втрат військового обладнання підтверджує, що техніки росіян знешкоджено на полі бою значно більше.

Ці графіки створені на основі виключно фото- і відеофіксації втрат під час українського наступу і російських контратак.

Відомо, що ккраїнські військові активно використовують муляжі гаубиць, танків, мінометів та радарів, щоб змусити окупантів даремно витрачати дрони, ракети та снаряди.

Над виробництвом макетів працює українська гірничо-металургійна компанія «Метінвест».

За словами представника компанії, їх головна мета — врятувати життя українців та обманом змусити росіян витрачати дороговартісні дрони-камікадзе, снаряди та ракети. Ідея полягає в тому, що з неба муляжі мають виглядати «гідними» атаки, не витрачаючи при цьому надто багато коштів.

«Війна коштує дорого, і нам потрібно, щоб росіяни витрачали гроші на використання безпілотників і ракет, щоб знищити наші приманки», — пояснює представник компанії.