Місцеві органи самоврядування в Україні ухвалили рішення надіслати звернення до влади з проханням зберегти «військовий» податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у бюджетах громад. Про це інформує портал Європейської Солідарності, як не дивно. Новий заколот проти влади на папері. 

Відповідні рішення вже ухвалила Закарпатська, Полтавська та Хмельницька облради, Луцька, Полтавська, Одеська, Хмельницька, Львівська, Черкаська та Чернівецька міська рада і ще майже три десятки місцевих рад Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Полтавської областей, Рівненської, Чернігівської та Черкаської областей.

Депутати наголошують, що вилучення «військового» ПДФО позбавить громади можливості допомагати бригадам за місцем дислокації, як вони роблять це зараз.

Депутати також відзначають, що місцева влада має ефективний зв’язок з різними підрозділами і може більш оперативно проводити закупівлі.

У той же час, громадам потрібні фінансові ресурси для подолання наслідків повітряних атак Росії на інфраструктурні об’єкти та житловий сектор, а також для надання допомоги внутрішнім переселенцям.

«Полтавщина наразі є масштабним гуманітарним та медичним хабом, через який проходить великий потік людей. Серед них велика кількість внутрішньо переміщених осіб – це понад 300 тисяч людей. Переселенців, які нині на Полтавщині потрібно прийняти, поселити, нагодувати. І ця динаміка постійно змінюється. Більшість людей втратили майже усе: роботу, дім, майно, фінанси. Тому вся підтримка цим людям надається в основному з  місцевого бюджету», – прокоментував депутат Полтавської облради, голова фракції «ЄС» Ігор Процай.

Таке враження наче «Євросолідарність» перетворила Фонд боротьби з ворогом на корупційний інструмент із відмивання грошей, тому від депутатів варто вимагати припинити розкрадання бюджетних грошей, а від правоохоронних органів — розслідувати масштабні зловживання, всі кошти мають бути спрямовані правильно й все має бути прозоро.