Прорив ЗСУ може статись на неочікуваному напрямку. Поки вся увага прикута до Авдіївки, необхідно зміцнювати та розширювати фланги української армії хоча б на 20 кілометрів. Це необхідно для подальшого розгортання військ та просування у бік Токмака, поки активні дії тривають поблизу Авдіївки та Мар’їнки.

Про це повідомив полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.

«У напрямку Роботино виконуються завдання щодо розширення флангів, враховуючи поставлені завдання, сили та засоби, надані нам. Це дуже важливо. Ми навіть дісталися другої лінії оборони.

Узимку українська армія може рухатися по лівобережжю Дніпра на Херсонщині. Там глинисто-піщані ґрунти, тож навіть у мокрому стані там проїде гусенична техніка.

Льотчик-інструктор переконаний, що там треба виконати щонайменше 2 – 3 завдання. Зокрема відсунути лінію бойового зіткнення з росіянами від правобережжя. Зокрема, від Херсону. Усе, аби окупанти не змогли обстрілювати населені пункти з артилерії та створити оперативний плацдарм та виконувати певні дії щодо звільнення південно-західної частини лівого берега Дніпра – від Кінбурнської коси до Скадовська.

«Можна створити серйозний оперативний плацдарм цієї зимою. Буквально завтра почати. Нас стримувати може лише наявність сил, засобів, резервів та боєприпасів. Щойно буде у достатній кількості – можна виконувати це завдання», – зазначив Світан.

Цей рух не сповільнюється і продовжується, незважаючи на зменшення інтенсивності, спричинене двома факторами – погодними умовами та наявністю достатньої кількості резервів, які переважно використовуються для підтримки гарнізонів у Мар’їнці та Авдіївці» – розповів експерт.

Також він помітив, у зоні Авдіївки кожен кут і перехрестя зазнали обстрілів з нашої артилерії. Це призводить до втрати цілих підрозділів ворога, особливо під час використання касетних боєприпасів. Загалом понад тисячу російських військових зазнали поразки по всій лінії фронту. Основна мета – руйнування армії супротивника – успішно виконується.

Метою ж росіян в Авдіївці є захопити в полон велику кількість військових ЗСУ. Про це розповів військовий експерт Ступак.

«Окупанти сподіваються захопити в полон велику кількість українських військових, за можливості знищити їх. Також їх цікавить західна техніка, боєприпаси, амуніція, це теж вони хочуть захопити», — зазначив він.

За його словами, завдання росіян на Авдіївськоку напрямку — відсунути українські війська від Донецьку.

«Сьогодні окупанти тиснуть під Авдіївкою, кладуть безліч людей та техніки. Росіянам треба взяти Авдіївку, їм залишилось 5-6 км, які вони рахують, у найбільш вузькому місці перебити наше сполучення і, як вони кажуть, «Авдіївський гарнізон буде оточений».

Для окупантів важливо захопити Авдіївку перед виборами в Росії, зауважив Ступак.

«Вони будуть радіти, як це було в Бахмуті та в інших містах. Але це вже не місто, а локація. Навіть якщо росіянам вдасться захопити Авдіївку, ніхто в Росії відновлювати її не буде. Авдіївка для росіян важлива саме перед виборами. Але якщо не буде цієї перемоги, то й показувати не буде що. Якщо ж вдасться захопити, то цій «перемозі» будуть присвячувати всі різдвяні свята», — додав він.

Нагадаємо, що Роман Світан вважає, що на цей момент для нас оптимально утримувати Авдіївку, бо відхід на 20 км до другої лінії оборони може обвалити весь фронт

«Сама Авдіївка — це висота. Східна частина міста та промзона – панівна висота, яка розташована південно-східніше Авдіївки, між ясинуватським блокпостом та самим містом, тому росіяни постійно тиснуть саме на цю висоту. Справа не в самій Авдіївці як місті, а в укріпрайоні. Бо, якщо нам відходити з висот на сході Авдіївки, то доведеться тоді піти десь на 20 км на захід до другої лінії оборони Карлівка — Очеретине. Тобто йти до наступних висот, бо в низинах ми не втримаємося», — пояснив військовий експерт.