Під час Другої світової угорська окупаційна влада діяла проти українців жорстоко, як під час геноциду.

Україна має усі підстави вимагати моральних і матеріальних компенсацій за злочини вчинені Угорщиною на землях Карпатської України.

Про це заявив голова ОУН Богдан Червак, коментуючи заяви угорського МЗС про “утиски” угорців українською владою.

“Сьогодні угорська пропаганда нав’язує «міф» про переслідування угорців.Рупор цієї пропаганди міністр закордонних справ Угорщини Сійярто зробив офіційну заяву про «утиски угорців українською державою».Переконаний, що настав час на офіційному рівні пред’явити Угорщині претензії за військові злочини на Закарпатті”, – каже Червак.

Червак нагадав, що в 1939 році 100-тисячна окупаційна угорська армія як союзник нацистської Німеччини перейшла кордон Карпатської України і розгорнула каральну операцію на території сучасного Закарпаття.

“Окупаційна влада діяла жорстоко, як під час геноциду. За причетність до ОУН чи «Карпатської Січі» – розстріл. Хуст, Тячів і Солотвино перетворилися на концтабори, де українцям відрізали носи й вуха.

На Верецькому перевалі угорці та поляки сотнями розстрілювали наших братів і сестер тільки за те, що хотіли жити в своїй державі”, – розповідає націоналіст.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Тепер, за словами Червака, Україна має усі підстави вимагати моральних і матеріальних компенсацій за злочини вчинені Угорщиною на землях Карпатської України.

Додамо, що країна вишле угорського консула найближчим часом, якщо Угорщина сама не зробить цього.

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін.

«Я запропонував їм самим відкликати консула. Якщо відповідного рішення найближчим часом не буде, він поїде додому. Це безумовно», – пообіцяв Клімкін.

За словами міністра, вони не досягли згоди, яким чином тлумачити цей інцидент. Риторика з боку угорського колеги нагадує йому «російську логіку про націоналістичні настрої в Україні, переслідування угорської громади».

Він зауважив, що Сійярто не хоче сприймати точку зору Києва про те, що власне порушив угорський консул.

«Проблема не тільки у видачі паспортів. Чому Угорщина порушує міжнародне право і українські закони? Якщо вона хоче це робити, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини, нехай звернеться до нас, якщо ми це дозволимо (видачу паспортів). Але ми це не дозволяємо. Угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати свої угорські паспорти, і як маніпулювати з документами на кордоні», – додав Клімкін.