Росіяни не змогли повністю захопити Часів Яр Донецької області. Зараз там тривають позиційні бої з переміщеними маневрами. Цей стратегічний населений пункт стане пасткою для армії рф, адже вона буде у справжньому вогневому мішку.

Про це повідомив генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в етері.

«Командири одного з підрозділів, які знаходяться у цьому секторі, доповіли, що зараз тривають важкі бої. Але росіяни не захопили Часів Яр повністю. Там тривають позиційні бої з переміщеними маневрами. Українські війська проводять різні операції, щоб нейтралізувати зусилля ворога. Часів Яр є надзвичайно важливою точкою для ЗСУ. Думаю, ми будемо її утримувати далі. В крайньому разі, якщо ЗСУ відійдуть на інші позиції, то залишать вогневий контроль за цим сектором», — зазначив він.

Для української сторони взяття росіянами Часового Яру буде негативним сигналом. Адже там є панівні висоти, які дають можливість ворогу обстрілювати багато секторів у напрямку Бахмута, і комунікаційні шляхи, каже Маломуж.

«Такий формат послаблює позиції в цьому регіоні. Але думаю, ЗСУ не дозволять ворогу вільно займати там позиції та проводити операції відносно стратегічних сил, які туди підтягнуті. Зараз триває боротьба за Часів Яр, в напрямку Андріївки, околиць Бахмуту, де ЗСУ зайняли більш вигідні позиції. Часів Яр — одна з таких важливих точок для українських військ», — додав він.

Оборона Часового Яру — стратегічно важливе завдання для України, бо місто стоїть на панівних висотах, звідки відкривається вогневий контроль над Костянтинівкою. Часів Яр разом зі Словʼянськом і Краматорськом — глобальні цілі РФ, яка прагне захопити всю Донецьку область.

Російські війська вийшли на околиці Часового Яру, за якими відкривається шлях на інші великі міста в Донецькій області. Фокус поспілкувався зі співзасновником DeepState Романом Погорілим, щоб зрозуміти, чому Часів Яр є стратегічно важливим для України, і де наразі точаться бої.

Окупант веде активні наступальні дії по всій лінії фронту. Особливо напруженою ситуацією є на Бахмутському напрямку. Українські війська під час контрнаступу влітку 2023 року змогли дуже близько дійти до флангів Бахмута, зайнявши панівні висоти довкола населеного пункту. Проте поступово з осені-зими 2023 року війська РФ почали тиснути з північного напрямку назад. Вони дійшли до околиць Часового Яру, від якого відкривається шлях до Костянтинівки, а звідти до Краматорська.

Часів Яр перебуває під російським вогнем вже не перший місяць. Завдаються удари авіабомбами і дронами. Начальник Часовоярської МВА Сергій Чаус заявив, що близько 70% населеного пункту вже зруйновано. Російські війська постійно атакують населений пункт.

«Важко спрогнозувати, куди воно прилетить. Є такі мікрорайони в громаді, куди летить постійно, щодня, і вранці, і увечері. КАБи — це страшна річ. Дрони дуже часто відпрацьовують по цивільних людях й цивільних автівках», — розповів Сергій Чаус.

Він також додав, що попри складу ситуацію місцеві мешканці не хочуть евакуюватися. За останні пару тижнів з міста евакуювалося до 10 людей. При тому, що завозити гуманітарну допомогу для населення стає все важче.

У щоденних звітах Генерального штабу пишуть про регулярні штурми ЗС РФ на Бахмутському напрямку. Також ЗС РФ постійно завдають авіаційні удари по Часовому

Ще на початку лютого аналітики звертали увагу на важливість фортифікаційних споруд в Часовому Яру. Командування нещодавно заявило, що триває перевірка фортифікаційних споруд на напрямку. Роман Погорілий неодноразово наголошує, що Часів Яр — це стратегічно важливе місто, яке стоїть на панівних висотах.

«З висоти в них буде більший зоровий контроль, певною мірою, вогневий контроль, логістика, на яку вони постійно полюють. І це теж неприємно. Відповідно, вони вже зайшли на Часівярівські висоти, де за словами командування, в цілому, має бути оборона. В самому місті, скоріш за все, просто не буде можливості триматися. Московити, якщо не зможуть просуватися землею, то будуть дуже сильно обстрілювати», — пояснює Роман Погорілий.