Євросоюз та Україна домовилися пропрацювати “усі сценарії” розвитку подій навколо постачання газу до України.

Про це заявила журналістам президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на спільній пресконференції учасників саміту Україна-ЄС, – повідомляє “Європейська правда”.

Вона наголосила, що події на газовому ринку були предметом дискусії під час саміту.

“Я розумію вашу занепокоєність щодо постачань газу, і це питання не тільки цієї зими, а й подальшого майбутнього. І завдання для Комісії – разом з Україною пропрацювати всі сценарії”, – заявила фон дер Ляєн, додавши, що це означає пропрацювати можливість більшого обсягу реверсу газу через ГТС Словаччини.

Відомо, що ЄС планує активніше використовувати українську газотранспортну інфраструктуру.

“Ми також маємо вивчити питання використання підземних газових сховищ України”, – заявила вона.

Урсула фон дер Ляєн також порадила Києву зосередити зусилля на підвищенні енергоефективності.

“Змінити правила гри має енергоефективність. Україна взагалі не має імпортувати газ, вона має бути самодостатньою”, – заявила президента ЄК.

Як повідомлялося на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві, Зеленський закликав Євросоюз надати європейську перспективу Україні.

“Дуже очікуємо від керівництва Європейського Союзу і держав-членів сміливості і далекоглядності щодо бачення України як невід’ємної складової європейського простору”, – сказав Зеленський.

“Надання європейської перспективи України, яка поділяє спільні з ЄС цінності, відповідно до статті 49 Договору про ЄС – логічний та очікуваний крок. Для досягнення цієї мети Україна наполегливо працюватиме з усіма партнерами і державами ЄС”, – додав він.