Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав “ООН активніше реагувати на злочинні дії Росії”.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у блозі на сайті “Укрінформу”.

Риторика України на сесії Генасамблеї ООН стала більш жорсткою, оскільки просто закликати і попереджати світ про нові виклики, з якими Україна зіткнулася раніше за інших, марно. Кулеба наголосив, що замість цього треба діяти активно. Він також закликав “ООН активніше реагувати на злочинні дії Росії”.

“Сучасний рівень глобальних викликів не залишає часу на зволікання, не залишає права на м’якість, не залишає можливості “відсидітися” в стороні. Ми в Україні зіштовхнулися із багатьма сучасними викликами раніше за інших. Взяти, до прикладу, хоча б дезінформацію. Ми попереджали світ про цю загрозу ще в 2014 році, коли опинилися під катком російської пропаганди. Нас не хотіли чути. А за кілька років самі зіштовхнулися з тим, про що Київ вже давно говорив. Україна готова ділитися досвідом протидії гібридним загрозам, який ми здобули за понад сім років протистояння російській агресії. Але ми тепер точно знаємо: просто закликати та попереджати марно. Треба активно діяти та вести за собою вже сьогодні. Саме тому змінилася риторика України”, – зазначив очільник МЗС.

Проблема незаконно окупованого Росією Криму є глобальною, а не тільки українською, оскільки ставить під загрозу фундаментальні для ООН та світу принципи.

“Окупація Криму – це глобальна, а не виключно українська проблема. Вона ставить під загрозу такі фундаментальні для ООН та світу принципи, як міжнародний мир і безпека, непорушність кордонів, свобода мореплавства, захист прав людини та прав корінних народів, свобода мореплавства, екологічна безпека. У Криму сьогодні, як сказав президент України, “замість фауни та флори – флот і солдати”, – висловився Кулеба.

Кулеба зауважив, що результати високого сегменту 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН засвідчили роль України як рішучої європейської держави, яка не боїться називати речі своїми іменами, пропонує рішення глобальних проблем, готова не на словах, а у дійсності стояти на захисті міжнародного права та працювати над зміцненням безпеки для себе та регіону.

Міністр закордонних справ України додав, що найкраще резюме виступу Президента України на Генасамблеї дав постійний представник Канади при ООН Боб Рей: “Ця промова відрізняється від потоку слів Генасамблеї ООН. Я вітаю відвертість, щирість і чесність Президента Зеленського”.