За даними журналу Spiegel, канцлер Федеративної Республіки Німеччини Олаф Шольц повідомив про підготовку до можливості тривалої війни в Україні.

В цьому контексті Німеччина включила відповідні видатки до свого бюджету та збільшила здатність для виробництва та ремонту озброєння для Збройних Сил України. Ці заяви були зроблені під час зустрічі канцлера з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

“Ми повинні бути готові до того, що російська війна проти України може тривати довго. Ми готуємося до цього і відповідно узгоджуємо нашу політику. Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. У нас є необхідне фінансування в нашому бюджеті, і німецька промисловість збільшує свої можливості для виробництва, ремонту та обслуговування озброєння”, – сказав він.

Нагадаємо, у середу, 14 червня, канцлер Німеччини Олаф Шольц представив на пресконференції Стратегію національної безпеки, яку раніше ухвалив уряд країни.

“Вперше в історії нашої країни ми розробили стратегію національної безпеки”, – заявив Шольц.

За його словами, ця стратегія є важливим внеском у забезпечення безпеки людей у Німеччині.

“Без безпеки немає ні свободи, ні стабільності, ні процвітання”, – наголосив німецький канцлер.

Шольц додав, що політичне середовище країни за останні півтора року суттєво змінилося, зокрема, він мав на увазі повномасштабне вторгнення Росії в Україну та атаки на газопроводи “Північний потік”.