У неділю, 22 серпня, під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель отримала від президента України Володимира Зеленського орден Свободи.

«За видатні особисті заслуги в зміцненні українсько-німецького міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності України наказую нагородити орденом Свободи Федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель», – йдеться у відповідному указі.

“Орден Свободи” – державна нагорода України для відзначення видатних та особливих заслуг в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних і політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина. “Орден Свободи” є вищим орденом України, яким можуть бути нагороджені іноземці та особи без громадянства (до 2008 таким був орден князя Ярослава Мудрого).

Президент України Володимир Зеленський нагородив федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель державною нагородою “Орден Свободи” за багаторічну підтримку України.

Добігає завершення каденція канцлерки Німеччини на посаді.

“У вересні Німеччина обиратиме нового канцлера. Особисто я переконаний, що пані Меркель залишиться активним учасником політичного життя Німеччини та Європи. Але знайте, що в будь-якому разі, у будь-якому статусі й у будь-який час ви завжди є й будете бажаним гостем в Україні. Дякую”, – сказав Зеленський.

Зеленський подякував Меркель за підтримку України у ключових питаннях. А орден вручив на знак вдячності за багаторічну підтримку нашої держави. Про це повідомила пресслужба глави держави.

Нагадаємо, орден був заснований 10 квітня 2008 року, а 20 травня був затверджений його статут. 29 вересня 2008 року відразу кавалером ордена став король Швеції Карл XVI Густав.

Серед інших, хто отримував орден – колишній президент Франції Франсуа Олланд, перший президент України Леонід Кравчук, колишній президент Литви Даля Грібаускайте, сенатор США Джон Маккейн, віцепрезидент США Джо Байден, Мустафа Джемілєв та константинопольський патріарх Варфоломій.