Президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Перед цим його до такого закликала Держдума РФ, а також бойовики на окупованих територіях Донбасу.

Про це він заявив 21 лютого у відеозверненні, яке транслювали на російських телеканалах.

Він заявив, що підписав відповідні укази.

Негайно визнати суверенітет “ДНР” та “ЛНР”. Прошу Раду Федерації підтримати рішення та ратифікувати договори про дружбу та взаємодопомогу. Документи будуть підготовлені та підписані найближчим часом, — сказав Путін.

Ба більше, Путін з відвертими погрозами звернувся до українців, заявивши, що Росія “покаже, що таке справжня декомунізація”. Засідання не було регулярним та відбулося у розширеному форматі. Важливо, що, крім “легітимізації”, Дмитро Козак під час своєї промови запитав у Путіна, чи “пора приєднувати Донбас”.

Глава Держдуми В’ячеслав Володін під час свого виступу ще раз просив Путіна “легітимізувати” бойовиків. Він стверджував, що це “рішення не було спонтанним”. Ставленики Кремля на окупованому Донбасі теж звертались до президента держави-агресорки.

Політик назвав “загрозою” прийняття України в НАТО, бо, мовляв, тоді Київ може “відвойовувати” окупований Крим. Хоча напередодні президент Володимир Зеленський наголосив, що окуповані території Україна обов’язково поверне, але тільки мирно. Путін знову говорив, нібито Київ не збирається виконувати мінські домовленості. Однак саме “визнання” бойовиків є грубим порушенням угод.