Росія може спробувати знову захопити Київ у січні. З приводу цього США розглядають можливість розширення підтримки України, – передає Politico, посилаючись на з посиланням на шістьох знайомих з цим питанням співбесідників. Вони говорили на умовах анонімності.

Як стверджують американські чиновники, крім надання Україні системи протиракетної оборони Patriot, адміністрація розглядає, зокрема, комплекти боєприпасів для прямого наведення, які перетворюють некеровані авіаційні боєприпаси в “розумні” бомби, а також наземні бомби малого діаметра, які значно збільшать дальність удару.

В той же час, офіційно, у США наразі не бачать ознак неминучого повторного наступу на Київ. Однак взяли до увагу заяву головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

США не бачать жодних ознак неминучого удару по Києву, але уважно стежитимуть за цим, – заявив координатор з питань стратегічних комунікацій Білого дому Джон Кірбі.

Нагадаємо, Генерал Залужний заявив, що Росія може мобілізувати 200 тисяч нових військовослужбовців і розпочати штурм Києва навіть у січні. Водночас додав, що нову велику хвилю мобілізації в Україні не варто очікувати. ЗСУ готові до будь-яких варіантів.

Головнокомандувач пояснив, що людей вистачає, але в Україні недостатньо ресурсів, щоб проводити великі операції. За його словами, Україна може вийти на кордони станом на 23 лютого, якщо отримає 300 танків, 600 – 700 БМП і 500 гаубиць.

Також міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що Росія, схоже, продовжить мобілізацію. Але окупанти кидатимуть в бій своїх людей, акцентуючи на кількості, а не на якості.