Військові експерти в коментарі The Wall Street Journal описали весняний наступ ЗСУ: спочатку ракетний удар, потім танки і нарешті піхота одразу за двома напрямками.

Весняний наступ ЗСУ може початися з повітряного удару, за ним настане масована атака із застосуванням танків, після чого на полі бою з’являться бронетранспортери з піхотою.

Такий прогноз роблять опитані The Wall Street Journal військові експерти, які у своїх оцінках враховують можливості української армії та підготовку її військових у країнах НАТО. Перерізатимуть наземний “міст” до Криму українські військові одразу у двох місцях.

Оскільки Київ не контролює повітряний простір над Україною та не має достатньої кількості авіатехніки для удару з повітря, наступ, ймовірно, розпочнеться з масованого обстрілу з використанням високоточних ракет та артилерії. Потім буде повномасштабний наступ сухопутних військ, прогнозує видання.

Така тактика схожа з наступальними операціями НАТО, хоча Україна наразі не має необхідної для операцій Альянсу кількості сучасної техніки, оскільки багато з обіцяних танків, включаючи M1 Abrams, прибудуть в Україну пізніше, тому Києву доведеться грамотно поєднувати сучасні західні танки з власними танками радянського виробництва, зазначається у матеріалі.

Останні поступаються західним за низкою параметрів, але багато з кількох сотень радянських танків було модернізовано Україною та оснащено сучасним обладнанням, зазначає видання. Танковий наступ підтримуватимуть піхотні з’єднання на бронетранспортерах, поставлених Києву, включаючи американські Stryker, пише WSJ.

Найбільш вірогідним напрямом удару є Південний Схід країни, де ЗСУ можуть спробувати перерізати сухопутний коридор, що з’єднує Росію з Кримом, паралельно ЗСУ можуть просуватися із Запорізької області у бік Мелітополя та Азовського моря, прогнозує професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюс .

Він додав, що наступ, розпочатий найближчим часом, означав би, що Україна ще не матиме зброї великої дальності, яка могла б допомогти перерізати російські шляхи постачання. Києву необхідно досягти видимого поступу в поточних умовах, коли більшість танків ще не поставлена, щоб зберегти військову підтримку Заходу на поточному рівні, вважає директор відділу з вивчення військових дій у міських умовах Madison Policy Forum Джон Спенсер.

На його думку, українці продовжать використовувати тактику пошуку слабких місць у російській обороні та техніку точних ударів по них, як це було й у минулі великі настання ЗСУ. Про те, що така тактика може бути задіяна, говорить і О’Брайєн. Ряд аналітиків вказали на те, що Росія звела у Запоріжжі оборонні рубежі, що робить тактику пошуку слабких місць потенційно більш виграшною, ніж масований наступ.

І хоча українські війська краще мотивовані і найчастіше краще озброєні, Росія мала кілька місяців у запасі, щоб підготуватися до оборони, а російське командування вже показувало, що готове до великих людських втрат та втрат техніки для досягнення своєї мети, зазначає WSJ. Про те, що майбутній наступ буде “дуже-дуже складним, заявив газеті і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

“Великий потенціал і грубу силу росіян не можна недооцінювати”, – підкреслив він.

Обидві сторони стикаються через рік після початку війни із проблемою мобілізації ресурсів, необхідних для підтримки інтенсивності бойових дій, сказав WSJ аналітик українського Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков. Однак, на його думку, виснаження російських сил під Бахмутом може дати Україні “унікальне вікно можливостей наступу”.

Експерт з міжнародної політики Петро Олещук вважає, що у Кремлі розуміють відсутність у РФ можливості якось змінити позитивну для себе ситуацію на фронті.

Там бояться українського контрнаступу. У результаті задіяно останній механізм – ядерний шантаж. Але оскільки цей “козир” країна-агресор раз у раз виймає вже більше року, це сприймається вже спокійніше, ніж раніше, пояснює Петро Олещук.