У “Слузі народу” розповіли, чого очікують від співпраці з новим парламентом Молдови.

Про це повідомив керівник депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Молдовою Михайло Радуцький.

“Наразі і Президент України, і уряд України, і парламент України покладають великі сподівання на новий склад парламенту Молдови, на політичну силу пані Президента Молдови”, – наголосив він.

За його словами, в Україні очікують на формування найближчим часом у Молдові нового парламентського складу групи дружби з Україною. Разом з українськими депутатами молдовські парламентарі можуть одразу напрацювати спільний план співробітництва.

Михайло Радуцький висловив сподівання, що робота парламентарів України та Молдови буде спрямована на розбудову обох держав.

“Дуже шкода, що ми втратили фактично два роки. Покладаємо великі надії, що наші групи привнесуть дуже багато для розбудови двох держав, для укріплення наших прагнень. Наскільки мені відомо, Молдова, як і ми, маємо велику ціль – увійти повноцінними членами в ЄС. Разом рухатись шляхом євроінтеграції буде легше”, – зазначив він.

Михайло Радуцький зазначив, що й Україна, і Молдова мають всі можливості для розширення співробітництва.

“Сьогодні і в Молдові, і в Україні є коаліція, є монобільшість, що дозволяє більш прагматично виходити на реформи, які необхідні для прискорення входження в склад ЄС”, – наголосив він.

 

“На рівні міжпарламентських груп можуть розроблятися не лише комюніке. Ми також можемо напрацьовувати законопроєкти, які будуть необхідні для вирішення спільних проблем. Тому, я думаю, перспективи співробітництва є”, – додав Михайло Радуцький.

Крім того, звернув увагу керівник депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Молдовою, обидві держави можуть працювати над взаємним визнанням страхових полісів.

“Думаю, що з урахуванням нашого сусідства, нашої протяжності кордону, великого прикордонного руху між Україною та Молдовою, було б важливо і по цьому напрямку попрацювати – про взаємне визнання страхових полісів”, – заявив Михайло Радуцький.