Олігархи Рінат Ахметов та Ігор Коломойський по черзі показали президенту Володимиру Зеленському його можливості.

Про це Gazeta.ua сказав політичний експерт Віктор Бобиренко, коментуючи провал за призначенням Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єра.

“Перший раз за Вітренка не проголосували ахметовські. Боялися, що той підсидить Шмигаля.

Тепер не дала голоси група Коломойського “, – сказав експерт.

“Президент попросив на день народження, як послугу, щоб його фракція проголосувала. Але не проголосували.

Так, “слуги” зобов’язані Зеленському приходом до парламенту. Але це було в 19-му році. А зараз їм щомісяця дають пухкі конверти. Не всім, тим, хто входить в олігархічні команди. І ці пухкі конверти – достатній мотиватор, щоб кинути Володимира Олександровича. Для якого рейтинг – це його єдиний ресурс. Зараз він близький до 20% “

“Від парламентської кризи тепер може врятувати тільки те, що він зараз не вигідний Ахметову. Та й Коломойському. Їх поки все влаштовує. Коли парламент буде приймати рішення, вигідні їм. Така ситуація може проіснувати до кінця каденції, до кінця 23-го року

Зеленський ще контролює понад 150 депутатів. Але це не довго”, – прогнозує Бобиренко.

Раніше “слуги” дали 226 голосів за закон про референдум, тому що він не є принциповим для олігархів, каже експерт.

“Ахметова такі питання як референдум найменше цікавлять. Його цікавлять конкретні питання, щоб були урядові постанови з якимись “плюшками”.

“Шмигаль буде триматися в кріслі прем’єра до тих пір, поки Зеленський не захоче повісити на нього всіх собак. Шмигаля зняти простіше простого. Питання: а кого на заміну? Фігура повинна бути консенсусна, принаймні для Коломойського і Ахметова.

Прем’єр-технократ не потрібен нікому. Потрібен прем’єр – ручний”, – говорить Бобиренко.