Син Юрія Луценка опинився серед бізнесменів, які торгують українським лісом. Як виявилось, у родини генпрокурора України виявилось чимало хороших друзів та корисних зв’язків, які допомагають продавати ЄС «дрова», з яких потім роблять меблі.

Журналісти «Наші гроші» та «Бізнес. Цензор» дізнались, що прибутковий «лісовий» бізнес має син генпрокурора України та «Жінки третього тисячоліття» – Олександр Луценко. 

Відомо, що Олександр Луценко є співвласником ТОВ «Грин вейв» і ТОВ «Грандвуд груп», які займаються лісозаготівлею та лісопильним виробництвом. 

У «Грин вейв» партнером сина генпрокурора є Віталій Морозюк – директор ТОВ «Бел фам», яка належить Луценку старшому. 

У «Грандвуд груп» тим часом трудяться Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик, які разом з Луценком молодшим є власниками ще однієї лісопилки в Рокитному Рівненської області. Мова йде про ТОВ «Веар».

Наумик відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ Геннадія Буткевича. На Наумика зареєстровані частки у ТОВ «Українська постачальна група» та ТОВ «БР «Логістикс», він є членом опікунської ради у дитячій громадській організації «Футбольний клуб «Ювілейний», заснованій співвласником АТБ Євгеном Єрмаковим.

Наумик також мав справу з дружиною генпрокурора Іриною Луценко, яка рік тому продала Наумику рухоме майно за майжк 2 млн грн.

За даними видання, яке посилається на джерела на митниці, під виглядом дров у Європу з державних лісгоспів лише у першому півріччі було вивезено деревини мінімум на $560 млн. 

Найбільшими експортерами є державні лісгоспи. До слова, Агентство лісових ресурсів України очолює Володимир Бондар – друг Юрія Луценка. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Крім того, колишній виконуючий обов'язки голови ДФС Мирослав Продан відзначав, що Юрій Луценко має відношення до контрабанди лісу.

Як повідомлялось раніше, президент Петро Порошенко запропонував дозволити продавати за кордон дрова. Відповідні поправки до закону України 6 вересня прийняла ВРУ. Як відомо, дровами в Україні вважаються колоди до 2 метрів довжини певної якості. За словами експертів, український ліс, з якого можна робити меблі, тепер й відправляється у ЄС під виглядом дров.

Однак контрабанду лісу в Україні практикували й раніше, до прийняття поправок.