На засіданні фракції “Слуги народу” 1 лютого присутні вирішили виключити нардепа Олександра Дубінського, який потрапив під американські санкції “за втручання у вибори США”.

За виключення Дубинського проголосували 198 депутатів, 29 були проти такого рішення, 19 утрималися. Такі цифри оприлюднені блогером Максом Назаровим у його Telegram-каналі “Наглый”.

Офіційне рішення щодо народного депутата повинен зачитати спікер Верховної Ради Дмитро Разумков 2 лютого.

Telegram-канал “Политика Страны” писав, що з цього питання планувався виступ на засіданні глави парламентської фракції “слуг” Давида Арахамії.

“Повинен виступити Арахамія, розповісти про результати збору підписів за виключення з фракції і висловити свою позицію”, – заявляло джерело журналістів.

Олександр Дубинський закликав колег, які його підтримували залишатися у фракції. Про це він повідомив після виключення з фракції, вийшовши до журналістів.

Екс-нардеп Ігор Мосійчук у свою чергу пише:

“Судячи з реакції Дубінського після його виключення з «Слуг Народа» де він закликав колег які його підтримали не виходити з монобільшості, відбулася домовленість між ОП і ІВК про те, що Олександр покине фракцію сам!”

Вдало прокоментував радикальне рішення нардепів Маским Бужанський:

“Що ж, давайте знайомитися, друзі.

Після виключення Олександра Дубинського, я перший з деструктивності у фракції СН.

Добре це чи ні, вирішуйте самі.

Позицію свою не змінюю.”

Як додає телеграм-канал PavlovskyNews, Дубинський вже назвав це голосування “чистим фарсом”, так як голосування було таємним і без підписних листів.

“Ми побачили справжні обличчя політичних акторів в Офісі президента і в парламенті. Прекрасно розуміємо, що це маніпулятивний результат, який був необхідний конкретним людям для отримання політичних дивідендів для вирішення своїх проблем”, – підкреслив нардеп.

Нагадаємо, скандал навколо Дубінського почався після того, як Мін’юст США ввів проти нього (і ще шістьох українців, а також чотирьох сайтів) санкції за втручання в американські вибори. Той, зі свого боку, стверджує, що ніколи не втручався у вибори в інших країнах.

25 січня Володимир Зеленський попросив Дубінського добровільно вийти зі складу фракції, однак колишній журналіст і телеведучий “1+1” відмовився це зробити. Він заявив, що оточення Зеленського “вводить його в пастку”.

Пізніше президент пригрозив Дубінському кримінальною справою.

У СН організували анонімне голосування за виключення народного депутата з фракції за допомогою смартфона, але від цього способу вирішили відмовитися.

Сам Дубінський обурювався, що політики цього використовували додаток “Фракція в смартфоні”, який “ніхто ніколи до цього не встановлював”. Це він назвав “абсолютно єзуїтською історією”.

За даними екснардепа Сергія Лещенка, за виключення Дубінського “слуги” ніби-то зібрали понад 180 підписів.