Підтримка України, так само як захист цінностей свободи по всьому світу, напряму відповідають інтересам національної безпеки США, тож нинішня адміністрація Білого дому, як і всі попередні, продовжать приділяти цьому безпосередню увагу.

У понеділок, 24 квітня, у Вашингтоні з відповідною заявою виступив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

«Я чув голоси, які стверджували, зокрема, що ми не повинні підтримувати Україну, а маємо зосереджувати свою увагу на тому, що відбувається вдома», – зауважив Салліван у відповідь прокоментувати заяви окремих республіканців з цього приводу.
Він підкреслив, що президенти, які представляли як Демократичну, так і Республіканську партії впродовж десятиліть докладали зусиль як на одному, так і на іншому напрямах.

«Ми можемо дбати про наших людей всередині країни та робити далекосяжні інвестиції в наш середній клас, щоби мати добре оплачувану роботу на майбутні роки й десятиліття, а також відстоювати цінності в усьому світі, які ми поважаємо, в тому числі цінності свободи та свободу народу України», – підкреслив представник Білого дому.

Він зауважив, що тут йдеться не про щось абстрактне, а про конкретні кроки. Адже за рік після початку повномасштабної агресії Росії, США не лише мобілізували міжнародну коаліцію для захисту України, але також зробили «історичні інвестиції» в чисту енергетику, інфраструктуру, технології США, що лише посилило середній клас.

«Сполучені Штати мають суттєві зобов’язання по всьому світу, які безпосередньо стосуються нашої національної безпеки та добробуту людей у цій країні. І ми виконаємо ці зобов’язання»,– підкреслив Салліван.