Президент Олександр Лукашенко стверджує, що протести в Білорусі підігрівають з-за кордону. На тлі подібного твердження він доручив Міністерству закордонних справ працювати в напрямку інформування іноземних урядів про ситуацію в республіці.

Про це повідомляє БЕЛТА.

За його словами, зокрема триває фінансування протестних акцій.

“Їм просто треба розповідати, що відбувається в Білорусі. Щоб цю інформацію отримали й Меркель, і Макрон, і Дуда, і Науседа, й інші, і Зеленський. Щоб вони знали, що відбувається в Білорусі, офіційну точку зору… І попередити їх (не соромитися) про відповідальність за розпалювання заворушень. Фінансування заворушень — це є розпалювання. І ми бачимо сьогодні, що це фінансування триває”, — стверджує Лукашенко.

Він також зауважив, що на кордонах з Білоруссю нібито посилюється іноземна військова активність, а це — контрпродуктивно.

“По-друге, барабанити гусеницями на кордоні з Білоруссю, проводити зараз вчення контрпродуктивно. Вони це повинні розуміти, вони будуть за це відповідати, якщо щось трапиться”, — додав президент.

Нагадаємо, тисячі білорусів з 9 серпня виходять на вулиці своїх міст, вимагаючи чесних виборів і проти відвертих фальсифікацій на голосуванні. Ці протести отримали міжнародний резонанс після спроби влади придушити їх силою.

Лукашенко від самого початку акцій розігрує карту про іноземне втручання та розхитування ситуації зовні, як було нібито в Україні.