Координаційна рада білоруської опозиції не прагне терміново скинути президента Олександра Лукашенка. Про це в ефірі каналу “Україна 24” сказав член Координаційної ради Андрій Єгоров.

“Ми б хотіли йти в сторону відповідності Конституції і законам республіки, які передбачають, що Верховний суд може винести рішення про те, що вибори в зв’язку з порушеннями не можуть бути визнані такими, що відбулися, і необхідно призначення нових. Ми не прагнемо до безпосереднього встановлення влади Координаційної ради, негайної відставки Лукашенка”, – сказав політик.

За словами Єгорова, “про це можна буде вести переговори, якщо обставини зміняться”.

“Поки це питання зміни складу Центральної виборчої комісії, контроль громадськості над проведенням нових виборів і, власне, призначення нових виборів, які може призначити білоруський парламент. Ми сподіваємося, що Верховний суд, розглядаючи скарги за фактами порушення, це тисячі випадків, піде назустріч народові Білорусі”, – сказав Єгоров.

Член Координаційної ради зазначив, що потім можна буде переходити до призначення нових виборів, але “якщо цього не буде зроблено, ситуація ускладниться”.

14 серпня Світлана Тихановська оголосила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади, 18 серпня состоялвсь перша прес-конференція ради.

Нагадаємо, раніше політтехнолог Сергій Гайдай розповів, чому учасники протесту в Білорусі не можуть досягти основної мети – щоб нинішній президент Олександр Лукашенко пішов.