Нардеп підозрюється в отриманні хабара і причетності до корупційної схеми.

Національне антикорупційне бюро направило в суд обвинувальний акт щодо народного депутата партії “Слуга народу” Олександра Юрченка в справі отримання та підбурювання до дачі хабара.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

“НАБУ і САП направили в суд обвинувальний акт щодо народного депутата і його посередника обвинувачених в одержанні неправомірної вигоди і підбурюванні до надання такої вигоди”, – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, НАБУ і САП повідомили Юрченко про підозру ще в вересні 2020 року. За даними слідства, нардеп в завуальованій формі (плюшки) вимагав передати йому через посередника хабар у $ 13 тисяч за внесення пропозицій до проекту закону про управління відходами та в подальшому ще $ 200 тисяч для підкупу народних депутатів – членів відповідного комітету Верховної Ради.

В середині серпня 2020 року правоохоронці зафіксували факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини обумовлених коштів. 26-27 серпня 2020 годабила запланована передача другої частини коштів. Однак НАБУ було змушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

Нагадаємо, Генпрокурор Ірина Венедиктова заявила, що доказів хабарництва нардепа в тих матеріалах, які їй передали з НАБУ, не побачила, тому оголошення нардепу про підозру не буде. Згодом, 17 вересня, Венедиктова все ж підписала підозра Юрченко.

17 вересня Юрченко написав заяву про вихід з фракції і партії “Слуга народу”. У свою чергу, у Верховній Раді офіційно заявили про виключення Юрченко з лав “слуг”.

Помічник нардепа Іван Фіщенко, якого взяли під арешт за підозрою в пособництві в отриманні хабара, вніс заставу в 1,5 млн грн і вийшов з СІЗО.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченко в СІЗО до 9 листопада з альтернативою заставою в розмірі понад 3 мільйони гривень. 24 вересня стало відомо, що за Юрченко внесли заставу.