Найближче оточення президента Володимира Зеленського хоче призначити новим послом України в Польщі народного депутата від партії “Слуга народу” Ірину Верещук.

Про це розповіли “Апострофу” джерела в Офісі президента.

“Апостроф” відправив офіційний запит в Офіс президента, щоб дізнатися, чи дійсно Верещук значиться кандидатурою на крісло посла в Польщі, проте офіційної відповіді на момент публікації матеріалу не було. Також ми зв’язалися з самою Верещук – вона не підтвердила, але і не спростувала інформацію про своє можливе призначення, відмовившись від коментарів.

Як повідомив “Апострофу” політолог Вадим Карасьов, якщо ОПУ дійсно призначить Ірину Верещук на посаду посла України в Польщі, то це цілком впишеться в русло нинішніх посольських призначень.

“Офіс Президента практикує сьогодні призначення на посаду послів непрофесійних дипломатів. Наприклад, посол України у Франції Омельченко не мав до дипломатичної служби жодного відношення, те ж саме стосується Маркарової, яка стала послом України в США”, – зазначив політолог.

Тобто таке призначення лише підтвердить, що в оточенні українського президента і далі не розуміють неадекватність таких рішень і не зважають на хвилю критики з боку експертів та дипломатів з приводу призначень бізнесмена Вадима Омельченка послом в Францію, а екс-глави Мінфіну Оксани Маркаровой – в США.

За словами політичного експерта Віталія Бали, для відправки Верещук в Польщу може бути відразу декілька причин.

“Я не виключаю того, що якщо на цю посаду буде призначено Ірину Верещук, то це може бути подарунком їй за те, що вона брала участь у виборах на посаду мера Києва, де програла Кличку. А можливо, їй самій набридло бути в ситуації, яка зараз розвивається в Україні, і вона попросила про це сама, щоб не мати відношення до внутрішньополітичного середовища”, – зазначив експерт.

Водночас, політолог Вадим Карасьов зазначає, що подібне призначення, якщо воно відбудеться, то не стільки з професійних міркувань, а скоріше, через наявність певного політичного підтексту.

“Верещук – дуже активна людина, ходили чутки що вона навіть претендувала на пост міністра оборони. А може, її хочуть відправити подалі – такий варіант теж не виключається”, – пояснив “Апострофу” експерт.

Джерело ж в Офісі президента, яке повідомило нам цю новину, вважає, що Верещук “вже давно дістала всіх своїми розмовами, нескінченними плітками та інтригами”. Таким чином, призначення Верещук стане, швидше за все, просто елегантним способом від неї позбутися.

“Коли вона поїде, дуже багато хто і на Банковій, і на Грушевського зітхне з величезним полегшенням. Якщо вона, звісно, все-таки поїде, бо це ще не гарантовано. Все залежить від настрою, в якому перебуватиме Єрмак, а головне – настрою, в якому буде президент, коли йому принесуть на затвердження відповідні документи. Останнім часом кілька кандидатів уже пакували валізи на посольські посади, але в останній момент все зривалося та скасовувалося. Президент, та й сам Єрмак стають все більш підозрілими, не довіряють, а іноді просто побоюються пропозицій Кулеби, нескінченно переглядають список своїх можливих кандидатів, який дуже короткий”, – сказало джерело.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.