Дружини російських мобілізованих, які домагаються повернення своїх чоловіків додому та безуспішно намагалися організувати мітинги на їхню підтримку прямо під Кремлем, публічно звернулися за підтримкою до народу Росії.  Їхній заклик опубліковано в Telegram-каналі «Шлях Додому». 

Публікація, яка містить різку критику Путіна, пройшла майже непоміченою: за шість годин звернення зібрало трохи більше ніж 20 тисяч переглядів.

«Це звернення до кожного чи, швидше, благання про допомогу. Прямо на ваших очах розгортається наша трагедія, яку ми не в змозі винести на самоті! Ми стукали в усі двері. Наша держава відвернулася від тих, хто перший відгукнувся на його поклик про допомогу. Насамперед від самих мобілізованих та їхніх близьких», – з таких слів починається звернення, опубліковане в телеграм-каналі, на який підписано трохи більше 15 тисяч осіб.

Автори послання пишуть, що «надії майже не лишилося»: «Ні у кого з нас немає певності. Багато хто вже не має майбутнього.

Ми, виявляється, не виборці і не громадяни, а, можливо, вже й не люди зовсім… Нас зраджують і винищують свої», – йдеться у публікації.

Автори звернення нагадують, що президент РФ обіцяв не закликати резервістів, а потім «обіцянки за фактом виявилися пустушкою»: «За ширму стабільності для більшості наші чоловіки платять кров’ю, а ми – здоров’ям та сльозами.

Нас намагаються заткнути виплатами та пільгами, наводячи «гідний» приклад «Курська».

Далі жінки запитують: «Наші хлопці ЩО вже 15-й місяць викуповують?» — і роблять припущення: «Мабуть, нашу з вами Батьківщину звільняють для вершків суспільства: маніяків, алкашів, мігрантів, непомірно багатих чиновників та їхніх діточок (чому вони не в окопах, до речі)?»

Дружини мобілізованих у листопаді намагалися провести у різних регіонах Росії мітинги з вимогою повернути їхніх чоловіків додому. Однак влада відмовляла їм у акціях. Наприклад, у Москві приводом відмови стала ковід. Лише у Новосибірську влада погодилася провести з дружинами зустріч у закритому режимі у будівлі місцевого палацу культури, незалежним ЗМІ потрапити на неї не вдалося.

Отака то свобода в Росії. А що ви хотіли? Треба було виходити на мітинги в 2014 році чи то 24 лютого. Тепер вже пізно. Всім на вас начхати.