Маневри окупаційних військ можуть ускладнити рух ЗСУ у Харківській області, вважає Олексій Арестович.

Військове командування Росії стягує війська до Бєлгородської області, але особливого руху окупантів на Харківському напрямку не фіксується. Росіяни можуть запустити свої сили на Ізюмський чи Харківський напрямок, однак без суттєвих стратегічних наслідків. Ворогу не вдасться захопити Харків, проте, ситуація може ускладнити просування ЗСУ в регіоні. Про це заявив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

У ефірі YouTube-каналу Фейгін Live він розповів про те, що противник перекидає додаткові резерви до Бєлгородської області. Наразі Київ не фіксує особливого просування російських військ на Харківському напрямку.

Російська 144-та дивізія готова висунутися на Харків: Арестович оцінив ризик повторного штурму “Руху військ на Харківському напрямку особливо немає. Тактичні ходи. Але, за деякими даними, російське командування перекидає додаткові частини до Бєлгородської області”, – говорить Арестович.

За його словами, навряд чи слід очікувати, що російські підрозділи обов’язково будуть спрямовані в бік міста Харкова. Їх можуть запустити на Ізюмський напрямок, можливо, і на Харківський. Харків їм навряд чи вдасться захопити, але такі маневри можуть ускладнити просування ЗСУ в області.

“Там перспективи введення можуть бути різні – на Ізюмський напрямок тощо, але, можливо, і на Харківський. Подивимось. У будь-якому випадку, жодних наслідків це особливо не принесе. У сенсі взяття міста. Але може ускладнити нашим військам наш рух Харківською областю”, – припускає позаштатний радник глави ОП.

Також він підкреслив, що Росія, можливо, спеціально направляє свої сили до Бєлгородської області, щоб не дати просунутися ЗСУ на Харківщині і перекидати підкріплення на інші важливі ділянки фронту, серед яких Ізюмський напрямок.

Додамо, Москва продовжує створювати умови для реалізації планів щодо анексії не тільки Донбасу, а й інших регіонів України, вважають американські експерти.

Підписання президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним указу, спрямованого на, мовляв, полегшення процедури отримання українцями російського громадянства, може вказувати на прагнення Москви анексувати і окуповані райони Харківської області. Про це заявили експерти американського Інституту вивчення війни.

У зведенні ISW йдеться про те, що Кремль робить кроки в напрямку анексії захоплених українських територій. На це вказує указ Путіна про спрощення отримання українцями російського громадянства.

Експерти відзначають, що, таким чином, Москва не тільки “спрощує” видачу паспортів у захоплених Херсонській областях і частині Запоріжчини, а й сигналізує про готовність “приєднати” інші території, такі як захоплені райони Харківської області.

“Кремль продовжує створювати умови для анексії українських територій поза Донбасом. Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що полегшує для всіх українців набуття російського громадянства. Закон раніше спростив надання паспортів у “ДНР” та “ЛНР”, Херсонській і Запорізькій областях, і може свідчити про прагнення Кремля анексувати інші окуповані території, наприклад, Харківську область”, – підкреслили у Інституті вивчення війни.