Українські військові проводять і оборонні, і наступальні операції на фронті. Утім, зараз можна зауважити певне зниження інтенсивності бойових дій на Півдні.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський. За його словами, дійсно можна говорити про певне зменшення інтенсивності бойових. Однак тут не йдеться про повну паузу в наступальній операції Збройних Сил України.

Як наголосив Грабський, хоч бойові дії стали не такими інтенсивними, але бойова робота активно триває на усіх напрямках. Українські військові на Півдні зараз проводять дорозвідку та б’ють окупантів з артилерії.

Бойова робота зосереджена на проведення артилерійського та вогневого ураження позицій противника на усіх напрямках. Проводиться уточнення бойових позицій ворог. З’ясовують, куди ворог кидає резерви. Перший етап наступальної операції був пов’язаний з тим, щоб змусити ворога максимально використати власні резерви, – зауважив Грабський.

Росія дійсно залучила значну кількість власних резервів на Півдні України. Тому цілком зрозуміло, що зараз українським військовим потрібно провести дорозвідку, перегрупуватися та вирішити, як далі продовжувати бойові дії.

Протягом останніх двох тижнів штурмових дій російських окупантів на напрямку Сватове-Кремінна не було. Натомість воїни ЗСУ вразили значну кількість ворожої артилерії та іншої техніки, і частково знищили підрозділи Штурм Z.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів Юрій Федоренко командир роти 92 бригади.

За його словами, ворог намагається перегруповуватися, але наразі у нього немає такої можливості.

“На всіх напрямках противник зрозумів, що ЗСУ наростили ударний потенціал і розуміючи це проводить активізував підготовку до оборони. В районі Сватового збудовано близько 4 ліній оборони. Деякі траншеї мають довжину до 4 км”, – розповів він.

Командир розповів, що на Куп’янському напрямку українські бійці наносять ураження противникові артилерією й безпілотниками. І за створення необхідних умов Сватове деокупують, попри будь-які лінії оборони. Також, за його словами, російські окупаційні війська зазнають втрат в броньованій техніці, яку вони намагаються маскувати. Проте ЗСУ виявляють цю дехніку і знищують.

Юрій Федоренко наголосив, що у ЗСУ з’явилися нові безпілотники, які можуть працювати вночі, знищуючи техніку ворога. І завдяки цьому на певних ділянках фронту ворог за ніч втрачає кілька танків, БМП та іншої техніки. Цей напрямок в Україні активно розвивається, як в плані підготовки операторів, так і в централізованому виробництві.

“У ворога найбільш поширені безпілотники Орлан, Ланцет, який працює переважно по броньованій техніці і Куб який застосовується по живій силі. Щодо використання Мавіків, ворог скористався методичками ЗСУ, які були злиті в мережу, і повністю перейняв модель роботи з ними. На пріоритетних напрямках працюють спеціальні групи, які справляються зі своїми задачами”, – пояснив він.

Водночас ЗСУ за допомогою власних засобів виявляє операторів і є вже приклади, коли ворожі пілоти були знищені.

Міністерство оборони Німеччини зробило звіт про українсько-російську війну станом на зараз і дійшло висновку, що українці здатні завдавати проблем ворогу в тилу.

Згідно зі звітом, який є в розпорядженні Bild, українські диверсанти пошкодили залізничне сполучення в Криму та на окупованій частині Запорізької області. На думку німців, це підтверджує те, що Сили оборони України успішно можуть діяти далеко в тилу ворога.