Окупанти окрім системи оборонних укріплень на півночі Криму, також створюють лінії оборони на заході та сході півострова.

Про це розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики Павло Лакійчук.

«Ворог відчуває, що довго він на Запоріжжі та Херсонщині не втримається і йому доведеться втікати або на схід, або на південь до Криму. Тому окупанти облаштовують оборону Кримського півострова і місцями діють раціонально. На півночі Криму система оборони польових укріплень була облаштована ще у 2016-19 роки й постійно удосконалювалася майже до повномасштабного вторгнення. Потім ці півтора року вона була дещо запущена. На сьогодні противнику достатньо тільки відновити позиційні райони, ротні та взводні опорні пункти на цій лінії оборони від Перекопських валів, Чонгара, узбережжя озера Сиваш», — сказав військовий експерт.

На його думку, ворог досить тривалий час активно риє окопи й створює оборонні споруди на західному узбережжі півострова, починаючи на південь від мису Тарханкут до Євпаторії, майже включно до північних околиць Севастополя.

«Найбільш радує, що противник також будує на сході Кримського півострова потужну інженерну лінію оборони між Керченським півостровом та самим Кримом. Це свідчить, що ворог не довіряє не тільки своїм воякам, які є у Херсонській та Запорізькій областях, а й розуміє те, що можуть бути прорвані оборонні укріплення на півночі півострова. Якщо ЗСУ прорвуться до степового Криму, то зупинити їх можна буде на підходах до Кримських гір, біля Севастополя і на сході біля перешийка Керченського півострова. Тобто ворог нас боїться», — наголосив Лакійчук.