Екс-офіцер ЦРУ Джон Сайфер заявив, що настав момент коли Путін ослаб і  країни Заходу разом з  Україною мають нанести фатальний удар, фактично знищити лідера Кремля.

«Ми маємо унікальну можливість перемогти ворога, який десятиліттями був нашим противником. Путін руйнує все, що для нас має значення. Зараз він у вразливому стані. Необхідно припинити коливатися й діяти, виступаючи як сильна держава», — закликав Сайфер республіканців, які затримують схвалення допомоги Україні, повідомляє Newsweek.

Сайфер також додав: «Дозвольте Україні мати те, що їй потрібно для перемоги!»

Загалом президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не зможе перемогти у війні проти Росії без американської допомоги.

«Це правда. Ми не зможемо виграти. Це не станеться раптом. Очевидно, ми втратимо частину наших територій… Це буде великим викликом для нас, як потім відновлювати все це. Втрачати території — це втрачати людей. Люди, чесно кажучи, важливіші, але ми розуміємо, що Путін бажає повністю нас знищити.

Усі його повідомлення свідчать про те, що він відмовляється визнати Україну, українців; він не визнає нашого існування. Для нього ми є супутником Російської Федерації. Зараз ми. Потім Казахстан, потім країни Балтії, потім Польща. Потім Німеччина, мінімум половина Німеччини. Він повернеться, він не простить їм 80-ті і 90-ті роки.

Не потрібно змінювати його думку. Потрібно змінювати його. Позбутися його».

Зеленський також зауважив, що Україні дуже потрібні американські системи ППО. Він відзначив, що всі системи ППО, що є в Україні, наразі були привезені з Європи.

Президент зазначив, що у США є системи Patriot і 5-7 таких систем, які можуть «захищати промислові об’єкти в Україні».

Він також додав, що 75-80% фінансової допомоги від США залишаються в країні, оскільки всю зброю або вона належить, або виробляється там.

У той же час, у Конгресі США наближається нова можливість розглянути питання про допомогу Україні. Білий дім оголосив, що 19 березня домовився з конгресменами щодо голосування за федеральний бюджет на 2024 рік. Лише після схвалення бюджету спікер Палати представників Майк Джонсон розглядатиме питання про допомогу Україні.

Проблеми з бюджетом тривали з вересня минулого року, і конгресмени кілька разів приймали тимчасові рішення, щоб уникнути закриття урядових установ. Найбільші розбіжності виникали у зв’язку з фінансуванням Міністерства внутрішньої безпеки, яке відповідає за міграцію на південному кордоні США, повідомляє «Голос Америки».

Тепер Конгрес має до кінця тижня розглянути та затвердити повноцінний бюджет, який діятиме до вересня. Відносно можливого розгляду допомоги Україні виникає кілька сценаріїв:

У найкращому випадку Палата швидко схвалить бюджет і відразу ж перейде до розгляду українського питання.
Якщо цього тижня Палата займатиметься лише бюджетом, то до питання допомоги Україні можуть повернутися лише 9 квітня — після завершення перерви.
У найгіршому випадку бюджетне питання провалюється, і це може затягнутися на невизначений термін.

Експерти вважають, що розгляд питання допомоги Україні найбільш ймовірний в квітні. Голова Інституту американістики Владислав Фарапонов вважає, що спікер Палати представників бажає ще часу для дискусій. Науковий співробітник National Security Institute та директор з урядових справ в Razom for Ukraine Скот Каллінейн вважає, що це не остання можливість, але тиск на Конгрес зростає, і він має ухвалити рішення.

В цілому, суть проєкту Сенату полягає у тому, що він є спрощеною версією першочергового проєкту, який був представлений 4 лютого. У новому проєкті були вилучені всі положення, що стосувалися кордону з Мексикою, перш ніж його ухвалили.

Проте для перетворення проєкту у закон необхідно, щоб його схвалила Палата представників Конгресу та підписав президент США Джо Байден. Проблема полягає в тому, що спікер Джонсон не вносить його на голосування. Цю проблему можна обійти, зокрема, шляхом використання спеціальних процедур, таких як вимоги про видалення з порядку денного.