На Кремінському напрямку російські війська щодня кидають на штурми велику кількість особового складу й бронетехніки. Українські військові знищують армію РФ уже не просто групами, а цілими батальйонами.
Про це розповів підполковник, командир батальйонної тактичної групи 12-ї бригади спецпризначення «Азов» НГУ Юрій Чех.
«Ми стоїмо на напрямку Терни, де противник атакує силами 20-ї армії. Крайні два тижні ворог намагається прорватись до населеного пункту. Наша задача — стабілізувати фронт на даній ділянці. Ворог атакує навалами, майже не рахуючись із втратами. Десь щонайменше батальйон щодня ворог кидає на штурмові дії, іноді до двох рот. На нашому напрямку можна спостерігати просто цілі кладовища техніки. Було знищено та пошкоджено понад 50 одиниць важкої бронетехніки противника», — поділився він.
Водночас Збройні сили України намагаються стабілізувати фронт на цій ділянці. Це складно, оскільки загарбники абсолютно не рахуються з втратами і продовжують штурми.
«Ситуація для нас ускладнюється тим, що росіяни мають перевагу в артилерії. Стаціонарна оборона вже не дуже доречна на нашому напрямку. Саме тому, щоб стабілізувати фронт, намагається переходити до штурмових дій по флангах противника», — розповів Чех.
В той же час, сили оборони України не дозволяють російським окупантам просунутися до міста Часів Яр Донецької області на Бахмутському напрямку. Для противника він є одним із пріоритетних, оскільки окупанти намагаються відновити позиції, які вони втратили під час літньої та осінньої контрнаступальної операції українських військ.
Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
“Ворог намагається повернути ті позиції, які були втрачені ним під Бахмутом Донецької області. Противник використовує ту перевагу, яка, на жаль, у нього на сьогодні ще є — авіаційні бомби. Саме цю зброю росіяни застосовують у напрямку Часового Яру. Це те, що було продемонстровано і раніше, зокрема, на Авдіївському напрямку. Це та перевага, що дає можливість ворогу просуватися. Якщо буде паритет хоча б у небі, ситуація має кардинально змінитися”, — зазначив Братчук.
Він наголосив, що ЗСУ зараз на болі бою дуже необхідна далекобійна зброя. Вона, вважає Братчук, дасть змогу не просто зупинити ворога, а й проводити більш активні, зокрема, контрнаступальні дії.
“Треба віддати належне українським підрозділам, які в цих неймовірно складних умовах, при нанесенні ворогом авіаційних ударів, утримують позиції, на яких сьогодні перебувають. Ситуація, дійсно, дуже складна”, — зазначив речник.
За його словами, саме авіаційна складова залишається головним козирем окупантів на фронті.
“Менше з тим, на Східному напрямку сьогодні Україна демонструє свої вогневі спроможності. Знищується ворожа авіація. Ліквідовано фактично 10 літаків за 10 днів. Якщо в такому темпі все буде і далі, то, напевно, Росії доведеться певні авіаційні моменти переглянути. Хоча ми розуміємо, що парк авіаційних бойових машин у ворога на сьогодні є ще дуже великим”, — доповнив він.
Братчук зауважив, що для Збройних сил України сьогодні дуже важливо вирівняти лінію фронту.
“Головний аспект — активною обороною знищувати той ресурс, який був накопичений російською армією на всіх напрямках, щоб противник сточував свої підрозділи бронетанкові, зокрема механізовані, десантні, на всіх ділянках фронту без винятку, зокрема й на Авдіївському”, — акцентував речник.
До того ж, російські окупанти атакують практично за всіма сімома напрямками — це чергова спроба відвоювання територій, звільнених у результаті українського контрнаступу. Проте, лінія фронту в Україні всеодно вирівнялася і відносно стабілізувалася.