Рада нацбезпеки анонсує черговий виток санкцій. Деякі експерти вважають, що заходи застосують до газових активів олігарха Дмитра Фірташа і його найближчих соратників у ВР.

Ахтунг олігархам

Політолог Анатолій Октисюк з Будинку демократії вважає, що відправляючи Медведчука до списку санкцій, Зеленський сигналізує іншим олігархам, що він здатний приймати рішення проти найбільш грізних опонентів. В тому числі, тих хто близький до керівника Кремля.

На думку експерта, скепсис з приводу: як ці санкції спрацюють — справа другорядна. Головне, що президент продемонстрував здатність діяти проти олігархів.

«Це сигнал Ігорю Коломойському, Дмитру Фірташу і Ринату] Ахметову. Ніхто з політичних гравців не вірив, що Зеленський взагалі на таке здатний. Він, наче звернувся до них: дивіться і поважайте мене», — сказав Октисюк.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента висловив думку НВ, що оцінювати це рішення не варто як персональну демонстрацію Путіну, або іншим суб’єктам політики.

За його словами, єдине, що варто відзначити Кремлю в цих рішеннях, — Україна вміє і буде захищатися.

Пан Медведчук, як і всі інші, міг би жити по закону, але вважав за краще — за звичними йому схемами. Щиро вважаючи, що він здатен ігнорувати правила української держави. Зеленський — не такий президент, з яким Медведчук уживеться, маючи спільну вигоду.

Володимир Фесенко помітив бажання влади вдарити по фінансуванню проросійських сил в Україні. І зазначив, що санкції саме проти Марченко є профілактикою для інших партій, що тяжіють до Москви.

Політолог Петро Олещук пов’язав санкції з бажанням президента знищити амбіції кума президента РФ щодо повернення йому статусу «головного комунікатора з Кремлем».

«Санкції добивають надії Медведчука на участь в переговорному процесі», — впевнений НВ експерт.

За наявною інформацією у експерта Октисюка, санкції Ради Безпеки знову торкнуться енергетичної сфери.

На цей раз — внутрішніх газорозподільчих мереж.

Експерт вважає, що уряд націоналізує Регіональну газову компанію (РГК), яка належить Дмитру Фірташу.

РГК — керуюча компанія для 20-ти газорозподільнчих компаній (облгазів) по країні

За його словами, газова монополія Фірташа блокує реформу в цій сфері.

До слова, джерело НВ в дипломатичних колах раніше називав запуск конкурентного газового ринку — однією з найбільш ключових реформ.

Октисюк каже: в команді Зеленського вірять, що нейтралізація монополії Фірташа, дозволить природним способом знизити тарифи для населення.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.