Прем'єр Гройсман продовжує ненаситно поглинати бюджетні ресурси і намагається навіть після програшу Порошенка раставляти своїх людей на різні бюджетні «годівниці», щоб за рахунок держави потім фінансувати свою (і Порошенкову) виборчу кампанію до парламенту.

Нещодавно Кабмін Гройсмана схвалив т.зв. рекрутерів для формування наглядової ради в держбанках, зокрема, і для державного Укрексімбанку. І тепер за допомогою нібито незалежних комісіонерів намагається затвердити наглядову раду банку, і через нього – переобрати ще на 5 років чинного голови правління Укрексімбанку – Олександра Гриценко, якого називають родичем Петра Порошенка.

Щоб провернути цю аферу, 6 березня 2019 року Гройсман своїм розпорядженням затвердив склад конкурсної комісії з визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради держбанку, куди увійшли повністю «свої» люди:

· Сергій Марченко – заступник Глави АП України;

· Геннадій Пліс – заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України;

· Павло Різаненко – член Комітету ВР України з питань фінансової політики та банківської діяльності;

· Олеся Савчук – директор Юридичного департаменту Мінекономрозвитку;

· Олена Скрипкіна – директор Юридичного департаменту Мінфіну.

За допомогою «ручної» комісії ще до інавгурації Гройсман хоче спочатку затвердити нібито незалежних членів наглядової ради (на 3 роки), а потім – з їхньою допомогою – перезатвердити голови правління Гриценко, а також перезатвердити лояльних до нього (і Порошенко-Гройсману) членів правління: Олега Бєлінського, Вікторію Руду, Сергія Миськіва і Олександра Щура.

І одним ходом прибрати з банку «опозицію»: скоротити позиції заступника голови по малому і середньому бізнесу (Світлана Монастирська), позицію заступника голови з безпеки (Володимир Котов), скоротити посади члена правління – фінансового директора (Ольга Алексєєва) і члена правління з фінансового моніторингу (Олександр Соколов).

На місце скорочених Гройсман планує ввести нові, штучно створені позиції: фінансовим директором повинен стати син Анатолія Максюти (екс-першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України часів Януковича), а директором по комплаенс – Жанна Єлагіна.

Вона була начальником управління фінмоніторингу Укрсоцбанку. Після її відходу, НБУ провів перевірку і оштрафував Укрсоц на 40 млн грн.

Але найважливішим членом в правлінні банку, після Гриценко, є – Вікторія Руда. Саме вона була ставила підпис з боку Укрексімбанку про реструктуризацію кредитів підприємству Порошенко- Гладковського «Богдан-Моторс» під 0,1%.

Таким чином, новообраний Президент України отримує на 5 років державний банк, правління якого повністю «легітимно» заповнене «щурами» старої влади.