Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський подав до Державного бюро розслідувань заяву щодо правопорушень, які скоїв Олександр Тупицький під час перебування на посаді очільника КСУ.

Про це Веніславський розповів в ефірі телеканалу “Дом“.

За його словами, щодо Тупицького вже почався судовий процес. Водночас сам колишній глава Конституційного Суду подав позовну заяву до столичного Окружного адміністративного суду – він хоче стягнути на свою користь 900 тисяч гривень нібито невиплаченої йому зарплати з квітня по серпень минулого року, хоча з березня він не перебуває на посаді.

Веніславський також повідомив, що подав до Державного бюро розслідувань заяву щодо правопорушень, скоєних Тупицьким під час перебування на посаді голови Конституційного Суду.

“Було порушено автоматичний розподіл справ у Конституційному Суді. І “потрібні” справи розподілялися залежно від зацікавленості певних осіб, олігархічних груп, які були зацікавлені в ухваленні певних рішень. І саме ці рішення Конституційний Суд продукував під режисурою пана Тупицького”, – розповів він.

Веніславський додав, що для ухвалення таких рішень потрібно було, щоб ці справи за потрібними конституційними скаргами потрапляли до рук тих суддів, які готові були виконувати всі побажання “замовників”.

“Тому це теж стало предметом моєї заяви до ДБР”, – зауважив він.

Представник президента в КСУ наголосив, що у заяві також згадав про те, що Тупицький використовував своє службове становище, вже не будучи суддею.

“Він практично втручався до роботи суду. Тобто, за великим рахунком, останнім часом Тупицький зробив ще кілька кримінальних діянь. І думаю, що Державне бюро розслідувань дасть їм оцінку”, — додав Веніславський.

До слова, колишній голова Конституційного суду (КСУ) Олександр Тупицький подав позов проти КСУ до Окружного адміністративного суду Києва. Він хоче відсудити понад 900 тисяч гривень суддівської зарплати.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.