Минула лише половина січня, а вже відбулося кілька важливих контактів між Україною і Німеччиною.

Посол України в ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю Укрінформу з нагоди 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами прогнозує, що рік буде активним.

Цей політичний рік точно буде дуже і дуже насиченим, – заявив Мельник, який 17 січня був членом української делегації під час першого офіційного візиту до Києва міністра закордонних справ ФРН Анналени Бербок.

Посол акцентував, що Бербок «тільки після чіткого узгодження єдиної переговорної позиції полетить до Москви», 18 січня.

Глава диппредставництва нагадав, що державний міністр (статссекретар – авт.) МЗС Тобіас Лінднер свій перший закордонний візит також здійснив саме до України, вже на дев’ятий день після утворення нової урядової коаліції у Берліні.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що за час перебування на посаді на міжнародних зустрічах найбільше говорила про Україну. Бербок сказала на зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою, повідомляє  посольство Німеччини у  Twitter.

З початку моєї діяльності на посаді очільниці МЗС Німеччини я про жодну іншу країну не говорила так багато на міжнародних зустрічах, як про Україну. Наша позиція завжди залишалася незмінною: солідарність! – цитують федерального міністра німецькі дипломати.

Окрім того, днями в Києві побував політичний радник канцлера Єнс Пльотнер. Це перший візит радника канцлера до України за всі 7 років існування Нормандської четвірки.

Є чітке розуміння того, щоб наш Президент Володимир Зеленський ще цього року відвідав Берлін. Сподіваюся, що і канцлер (Олаф) Шольц здійснить якнайшвидше свій перший візит в Україну, – поінформував також Мельник, зауваживши, що українська сторона активно працює над формуванням переговорного графіку, починаючи ще з часу, який передував утворенню нового уряду, який працює з 9 грудня.