Хатія Деканоїдзе, колишня голова Національної поліції України, відреагувала на інформацію щодо можливої роботи на митниці. Планів отримати посаду у неї не було.

Вона запевнила, вперше чує про такі розмови. Про це 30 травня екс-чиновниця повідомила в інтерв’ю «Радіо Свободі».

Деканоїдзе зазначила, що прибула в Україну по особистим справам. Можливе призначення вона не обговорювала: «Взагалі нічого не знаю, ніхто зі мною не говорив».

За час її перебування в Києві у неї не було ніяких політичних зустрічей. Наразі вона готується до виборів у Грузії. Конкретної відповіді, чи хотіла б вона отримати посаду в Україні, вона не дала. Хатія Деканоїдзе все же планує більше займатися грузинською політикою: «Я мала велику честь: служити і для Грузії, і для України».

Раніше у деяких ЗМІ було опубліковано інформацію, що голова виконкому Нацради з реформ Міхеїл Саакашвілі виступив з ініціативою. Він нібито заявив, що варто запросити очолити митницю саме Хатію Деканоїдзе.

Окрім цього Хатія Деканоїдзе прокоментувала і останні скандали, які сколихнули українську поліцію.

“Відбуваються якісь жахливі речі. Наприклад, ситуація в Кагарлику. Це – жахлива новина. З цієї ситуації сухим ніхто не вийде.

Це означає, що вся система вже прогнила і якось вже треба бодай щось робити для того, аби реально або очистити систему, або просто побудувати нову.

Дуже часто мене звинувачували в тому, що ось її команда руйнує систему (переатестація і т.д.). Але найголовніше, про що я зараз шкодую, що система до кінця так і не була зруйнована. Тому що для того, аби вийти з радянського болота, треба ненавидіти ту совкову структуру. Розумієте? Ненавидіти корупцію! Щоби був закон, який карає людей, які ставлять себе вище за закон! Це – дуже важливо!

Я думаю, що президент і його команда, і люди у Верховній Раді це добре розуміють. Тому що українці вже давно чекають, дуже давно чекають, щоби нормальне правосуддя і нормальна кримінальна юстиція були відчутні.

Як людина, яка дуже давно служить в поліції, скажу: є два види відповідальності – кримінальна та політична і моральна.

Я дуже сподіваюсь, що ті люди, які роблять такі гидкі речі у поліції, обов’язково будуть покарані. Тому що інакше я просто не уявляю як.

І є, звісно, політична і моральна відповідальність. Якщо ви мене запитаєте, що зробила би я, якби була начальником поліції, я би звісно, після такого звільнилася сама. Якби я була президентом, я б вимагала від міністра, щоб він реально очистив поліцію і звільнив усіх, починаючи з начальника поліції, який допустив таке.

А щодо самого міністра. Це вже, напевно, питання до президента. Я не знаю. Коли команда політична, то вони, звісно, мають понести політичну відповідальність. Це – моя особиста думка.

Висловилась екс-очільниця Нацполіції і про президента Зеленського:

Я бачу його як людину нової формації: молодий, який хоче щось змінити. Я бачу, що у нього реально є шанс увійти в історію, якщо спрямувати країну в правильне русло (і правоохоронну систему, і економіку).

Сподіваюсь, ще є час. Тому що у нас були дуже великі надії ще у 2015-му, коли ми тільки все починали, але потім мотивація пішла (а мотивація завжди іде тоді, коли щось не доходить до кінця). Але я ще сподіваюсь, що не все втрачено.