Наразі є невелика пауза на фронті, проте ситуація може розвиватися залежно від наявності великої кількості військової техніки та мобілізованих солдатів. Про це заявив радник Офісу президента України Олексій Арестович.

– Тривають дрібні тактичні дії силами то взводу, то роти на окремих напрямках, починаючи від Куп’янська і до Херсона. І зараз проти російських військ боремося за сіру зону. Основні винятки – це ближні бої на Бахмутському напрямку, в Білогорівці, Лисичанську, Привіллі, Авдіївці, Павлівці, Вугледарі. Там ближні піхотні бої.

Можна сказати з певною поправкою, що приблизно те саме і на Херсонському напрямку, на тих ділянках, де безпосередньо перебувають сторони зіткнення. Решта – дрібні дуелі. Хтось підвісить вдало безпілотник, хтось навів, хтось влучив.

За словами Арестовича, особливої ​​динаміки на фронті немає, тому що Росія та Україна не мають технічних ресурсів.
– Якщо почитати зведення Генштабу ЗСУ, то там видно, що щодня вони доповідають про знищення трьох-чотирьох командних пунктів, складів, зразків техніки тощо. Це ті, кого встигли помітити в посадці, укритті, ще десь. Але динаміки особливої ​​немає, тому що сторони не мають ресурсів на динаміку. Російська Федерація, з одного боку, зуміла загальмувати нас, бо наситила мобілізованими.

А нам не вистачає ресурсів, бо західні партнери не дають їх з суб’єктивних чи об’єктивних причин. Точніше, не дають їх у необхідній кількості для такої величезної, масштабної війни, як наша, з розмахом лінії лише внутрішнього фронту 1,3 тис. км та активним фронтом 750 км. Ресурсів не вистачає для того, щоб нас своєчасно забезпечити у тих товарних кількостях, які дадуть змогу переламати ситуацію на нашу користь.

Арестович спрогнозував, як далі може розвиватись ситуація на фронті. За його словами, в якийсь момент кількість перейде в якість.

– Це означає, що події розвиватимуться так: сторони шукатимуть і вибиватимуть один в одного військову техніку, особовий склад, втрати на конкретних ділянках повільно накопичуватимуться. І в якийсь момент кількість перейде в якість.

Оскільки зміни накопичуються поступово, а реалізуються стрибкоподібно, на конкретному етапі ослаблений противник різко дасть слабину, і це дасть змогу просунутися вперед. Будь-які наступи будуть раптовими, а не плановими.
Часткова мобілізація у Росії дала свій ефект. Приблизно 100 тисяч свіжонабраних мобілізованих вже прибули воювати в Україну.
Про це розповів радник голови Офісу Президента Олексій Арестович у стрімі на ютуб-каналі “Фейгін LIVE”.
За його словами, це поступово позначилося на фронті. Через велику кількість нових окупантів, а також через нестачу постачання озброєння та військової техніки від наших союзників, росіянам навіть подекуди вдалося стабілізувати лінію фронту.
Арестович зазначив, що великою змінною у цій формулі стало те, що загарбники змогли наситити лінію фронту на окремих ділянках, а на інших – перекинути частини, які зберегли кадровий кістяк або в принципі є кадровими.Насамперед ці частини негайно кинули в посилений контрнаступ під Бахмутом.

Вони пруть на Бахмут, як завжди, людськими хвилями – умовно по 8 атак до обіду, 8 атак після обіду. Але, як ми бачимо, лінія розмежування трохи відсунулася від Бахмута. Як так виходить, що люди атакують, а лінія відсувається?– зауважив Арестович.

Він пояснив, що росіяни підходять, зазнають втрат і не залишають рубежі, не змігши втримати території. А тим часом наші війська просуваються, займаючи більш вигідні позиції. Однак радник голови ОП наголосив – під просуванням потрібно розуміти рух на 100 – 200 метрів у деяких місцях.
Разом із тим ворог продовжує спроби наступу на Нью-Йорк, Мар’їнку, Новомихайлівку та Павлівку в районі Вугледара. Цікаво, що окупанти вже навіть оголосили, що взяли Павлівку, однак це – чиста брехня. Дещо згодом вони уточнили, що нібито вийшли на її околиці, але й це не відповідає дійсності. В районі цього населеного пункту справді йдуть бої, але українським військам вдалося стабілізувати ситуацію.

Росіяни знову швидко вичерпають резерви
Арестович підкреслив, що таким чином російське військове керівництво не змінює стиль ведення війни. Щойно у них з’явився якийсь невеликий надлишок можливостей, як вони одразу кинули його в атаку.

“Ані спроб накопичити, ані спроб подумати, вдарити на потрібному напрямку. На питання, чому вони так тупо воюють, відповідь дуже проста – їх жене політична воля, якій вони не можуть протистояти”, – вважає радник голови ОП.