Новий мирний план може бути дуже скоро запропонований українському президенту Володимиру Зеленському. Якщо цей план виявиться таким, що може породити конструктивну дискусію, українське представництво може вирушити на переговори.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган привітав Володимира Путіна з перемогою на президентських «виборах» і заявив про готовність Анкари відіграти роль у мирних переговорах щодо України.

Про це повідомила канцелярія турецького президента.

Згідно з повідомленням канцелярії, «Ердоган привітав президента Путіна з перемогою на виборах».

«Президент Ердоган заявив, що він вірить у те, що позитивний курс у турецько-російських відносинах у новому періоді продовжить посилюватися, і висловив готовність Туреччини відігравати будь-яку сприятливу роль у поверненні за стіл переговорів щодо України», – йдеться у повідомленні канцелярії.

Що цікаво, країни Заходу розкритикували проведення «виборів» у Росії за брак прозорості і відсутність умов демократичних свобод. Вони також засудили РФ за проведення голосування на окупованих нею територіях України, Молдови та Грузії. Проте, Ердоган чомусь таки вирішив привітати Путіна.

В той же час, як відомо, Туреччина підтримує територіальну цілісність України й надала військову та політичну підтримку, але також зберігає теплі відносини з Росією і виступає проти санкцій щодо неї.

Також, Ердоган періодично повторює позицію, що Анкара – за завершення війни шляхом переговорів та готова запропонувати майданчик для відповідних «переговорів».

«Незважаючи на те, що ми вступили в третій рік війни і незважаючи на всі наші зусилля, не було досягнуто достатнього прогресу на шляху до встановлення миру. Я залишаюся прихильником того, що дипломатії та діалогу необхідно дати шанс закінчити війну справедливим і довготривалим миром», – заявляє Ердоган.